Bugun erta tongdan Urganch davlat universitetida oliygoh professor-o’qituvchilari hamda TTJda yashovchi talabalar ishtirokida ertalabki badantarbiya mashg’ulotlari olib borildi. Unda mingdan oshiq talaba-yoshlar faol ishtirok etishdi.
Shuningdek, “Sog'lom hayot sari 5000 qadam” shiori ostida oliygoh hududi bo’ylab yurish marafoni ham tashkil etildi.
Ta’kidlash joizki, inson salomatligini asrash va mustahkamlash, qolaversa, uzoq umr ko'rishning garovi sog'lom turmush tarzi ekanligi bugun barchaga ayon haqiqat. Shu boisdan, barchaga muntazam ravishda sport bilan shug’ullanish tavsiya etiladi.

Сегодня с раннего утра в Ургенчском государственном университете прошли утренние занятия по физической культуре с участием профессорско - преподавательского состава ВУЗа и студентов, проживающих в общежитие. В нём приняли активное участие более тысячи студентов.
Также был организован марш - марафон по территории ВУЗа под девизом "5000 шагов к здоровому образу жизни".
Стоит отметить, что сегодня всем очевиден факт, что залог сохранения и укрепления здоровья человека, а тем более долголетия - это здоровый образ жизни. Поэтому всем рекомендуется регулярно заниматься спортом.