Joriy yilning 29-oktabr kuni Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakultetida so'z mulkining sultoni Alisher Navoiy ijodini, boy adabiy merosini chuqur oʻrganish, uning asarlari mazmun-mohiyatini teran anglash maqsadida universitet talabalari ishtirokida anʼanaviy tarzda oʻtkazilib kelinayotgan "Navoiyxon talaba" ko‘rik- tanlovining navbatdagi soni bo'lib o'tdi. Tadbirni Filologiya va san'at fakulteti dekani D.Gʻayipov ochib berdi.
Tanlov ishtirokchilar orasidagi savol-javob, bahs-munozaralar va talabalar tomonidan o’qilgan Alisher Navoiy lirikasidan namunalar orqali 3 shart asosida boʻlib oʻtdi.
Badiiy qism Filologiya va tillarni o'qitish: o'zbek tili ta'lim yo'nalishi 215-guruh talabalarining chiqishlari, Navoiy hayoti bòyicha  tayyorlangan videorolik hamda kuy-qoʻshiq va go'zal raqslar bilan yanada jonli tus oldi.
Tadbir yakunida fakultet professor-oʻqituvchilari g'olib talabalarni samimiy tabriklab, Diplom va esdalik sovg'alarini topshirishdi.

29 октября текущего года на факультете филологии и искусств Ургенчского государственного университета с целью углубленного изучения творчества, богатого литературного наследия султана слова Алишера Навоий, глубокого понимания сути его произведений состоялся очередной выпуск традиционного конкурса "Навоийхан студент" с участием студентов университета. Мероприятие открыл декан факультета филологии и искусств Д.Гаипов.
Конкурс проводился по 3 условиям: вопросы и ответы между участниками, дебаты и образцы прочитанной студентами лирики Алишера Навоий.
В рамках художественной части мероприятия прошли встречи по направлениям филология и преподавание языков: узбекский язык, и эти образовательные направления стали еще более яркими благодаря выступлениям студентов группы 215, видеороликам о жизни Навоий, а также песням и красивым танцам.
В завершение мероприятия профессорско - преподавательский состав факультета тепло поздравил студентов-победителей, вручил дипломы и памятные подарки.