FIZIKA-MATEMATIKA FAKULTETIDA OTA-ONALAR BILAN UCHRASHUV BO‘LIB O‘TDI
Bugun, 28-noyabr kuni Fizika-matematika fakulteti talabalarining ota-onalari bilan universitet rahbariyatining uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Unda birinchi prorektor D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi A.Shakarov hamda fakultet dekani J.Xoʻjamovlar tomonidan oliy ta’limdagi islohotlar, erishilgan yutuqlar, talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar, talabalarning darsdan bo’sh vaqtlarini mazmunli tashkil etishda olib borilayotgan ishlar, universitet ichki-tartib qoidalari, “Odob-axloq kodeksi”, kredit-modul tizimi haqida soʻz yuritildi.
Shuningdek, talabalarning maʼnaviy-axloqiy holatiga salbiy taʼsir koʻrsatuvchi turli huquqbuzarlik va korrupsion holatlarni oldini olishda ota-onalar bilan hamkorlikda ishlash lozimligi haqida taʻkidlanib, ota-onalarning ham fikr-mulohazalari, takliflari tinglandi.

Сегодня, 28 ноября, состоялась встреча руководства ВУЗа с родителями студентов физико-математического факультета.
В нём первый проректор Д.Ибадуллаев, советник ректора А.Шакаров и декан факультета Дж.Ходжамовы рассказали о реформах высшего образования, достигнутых успехах, условиях, созданных для студентов, проводимой работе по содержательной организации досуга студентов, правилах внутреннего распорядка университета, “Кодексе поведения”, кредитно-модульной системе.
Также были заслушаны отзывы и предложения родителей о необходимости совместной работы с родителями по предупреждению различных правонарушений и коррупционных ситуаций, негативно влияющих на морально-нравственное состояние учащихся.