FIZIKA-MATEMATIKA FAKULTETIDA OTA-ONALAR BILAN UCHRASHUV BO‘LIB O‘TDI
Bugun, 28-noyabr kuni Fizika-matematika fakulteti talabalarining ota-onalari bilan universitet rahbariyatining uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Unda birinchi prorektor D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi A.Shakarov hamda fakultet dekani J.Xoʻjamovlar tomonidan oliy ta’limdagi islohotlar, erishilgan yutuqlar, talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar, talabalarning darsdan bo’sh vaqtlarini mazmunli tashkil etishda olib borilayotgan ishlar, universitet ichki-tartib qoidalari, “Odob-axloq kodeksi”, kredit-modul tizimi haqida soʻz yuritildi.
Shuningdek, talabalarning maʼnaviy-axloqiy holatiga salbiy taʼsir koʻrsatuvchi turli huquqbuzarlik va korrupsion holatlarni oldini olishda ota-onalar bilan hamkorlikda ishlash lozimligi haqida taʻkidlanib, ota-onalarning ham fikr-mulohazalari, takliflari tinglandi.

Today, on November 28, a meeting of the university management with the parents of students of the Faculty of Physics and Mathematics was held.
In it the first vice-rector D.Ibadullayev, Rector's advisor A.Shakarov and dean of the faculty J.Khojamov discussed the reforms in higher education, achievements, conditions created for students, work being carried out in the meaningful organization of students' free time from classes, internal rules of the university , spoke about the "Code of Ethics", the credit-module system.
It was also emphasized that it is necessary to work together with parents to prevent various violations and corruption that negatively affect the moral and moral condition of students, and parents' opinions and suggestions were heard.