“Eng yaxshi videoroliklar” Respublika ko’rik-tanlovining Urganch davlat universiteti bosqichi bo’lib o’tdi
Xabaringiz bor, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida “Korrupsiyadan holi ta’lim muassasasi” mavzusida “Eng yaxshi videoroliklar” tanlovi e’lon qilingan edi.
Bugun, 30-noyabr kuni mazkur ko’rik-tanlovining Urganch davlat universiteti bosqichi bo’lib o’tdi. Tanlovni universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev kirish so’zi bilan ochib berdi. Unda oliygohning barcha fakultetlaridan 20 nafarga yaqin iqtidorli talabalar mavzu yuzasidan tayyorlagan videoroliklari bilan ishtirok etishdi.  Tanlovda ishtirokchilarning ishlari hakamlar hay’ati tomonidan munosib baholab borildi.
Natijalarga koʻra:
1-oʻrin –  Texnika fakulteti 4-kurs talabasi Ruziboyev Diyorbek;
2-oʻrin – Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti 1-kurs talabasi Roʻzmetov Behruzbek;
3-oʻrin – Filologiya va sanʼat fakulteti 1-kurs talabasi Yoqubboyev Mirkomil;
3-oʻrin – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti 2-kurs talabasi Taganova Jamola.
1-2 oʻrinni qoʻlga kiritgan talabalar tanlovning Respublika bosqichiga yoʻllanmani qoʻlga kiritishdi.

Как вы знаете, Центр повышения социальной активности студентов и учащихся при Министерстве высшего образования, науки и инноваций объявил конкурс “Лучшие видеоролики” среди студентов высших учебных заведений на тему “Образовательное учреждение, свободное от коррупции”.
Сегодня, 30 ноября, в Ургенчском государственном университете прошел этап конкурса. Конкурс возглавил первый проректор университета Д.Ибадуллаев, он обратился к студентам с вступительным словом. В конкурсе приняли участие около 20 талантливых студентов со всех факультетов вуза с видеороликами по теме. Работа участников конкурса была достойно оценена жюри.
По результатам:
1 место-студент 4 курса технического факультета Рузибаев Диярбек;
2 место-студент 1 курса факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии Розметов Бехрузбек;