“Eng yaxshi videoroliklar” Respublika ko’rik-tanlovining Urganch davlat universiteti bosqichi bo’lib o’tdi
Xabaringiz bor, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida “Korrupsiyadan holi ta’lim muassasasi” mavzusida “Eng yaxshi videoroliklar” tanlovi e’lon qilingan edi.
Bugun, 30-noyabr kuni mazkur ko’rik-tanlovining Urganch davlat universiteti bosqichi bo’lib o’tdi. Tanlovni universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev kirish so’zi bilan ochib berdi. Unda oliygohning barcha fakultetlaridan 20 nafarga yaqin iqtidorli talabalar mavzu yuzasidan tayyorlagan videoroliklari bilan ishtirok etishdi.  Tanlovda ishtirokchilarning ishlari hakamlar hay’ati tomonidan munosib baholab borildi.
Natijalarga koʻra:
1-oʻrin –  Texnika fakulteti 4-kurs talabasi Ruziboyev Diyorbek;
2-oʻrin – Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti 1-kurs talabasi Roʻzmetov Behruzbek;
3-oʻrin – Filologiya va sanʼat fakulteti 1-kurs talabasi Yoqubboyev Mirkomil;
3-oʻrin – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti 2-kurs talabasi Taganova Jamola.
1-2 oʻrinni qoʻlga kiritgan talabalar tanlovning Respublika bosqichiga yoʻllanmani qoʻlga kiritishdi.

As you know, the Center for the Promotion of Social Activity of Students and Pupils under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation has announced the competition of "Best videos" among students of higher educational institutions on the topic "Educational institution free from corruption".
Today, on November 30, the Urgench State University stage of this examination took place. The first vice-rector of the university, D.Ibadullayev, opened the competition with an introduction. About 20 talented students from all faculties of the university participated in it with videos prepared on the topic. The work of the participants in the competition was duly evaluated by the jury.