“Oliy ta’lim sohasida korrupsiya xavfini kamaytirish” mavzusida davra suhbati o'tkazildi
✨Bugun, 5-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim muassasalarida ta’lim sifatini oshirish va ularning mamlakatda amalga oshirilayotgan keng qamrovli islohotlarda faol ishtirokini ta’minlash bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-3775-sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens nazorat" tizimi boʻlimi tomonidan mahalla fuqarolar yig'ini raislari ishtirokida “Oliy ta’lim sohasida korrupsiya xavfini kamaytirish” mavzusida uchrashuv o'tkazildi.
Uchrashuvda mahalla fuqarolari faollari bilan birgalikda Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens nazorat" tizimini boshqarish bo'limi boshlig'i X.Shixova tomonidan targ'ibot-tashviqot ishlari olib bordi.

Today, on December 5, in order to ensure the implementation of the Decree No. PQ-3775 of the President of the Republic of Uzbekistan on "Additional Measures to Improve the Quality of Education in Higher Education Institutions and Ensure Their Active Participation in the Ongoing Comprehensive Reforms in the Country," a meeting was held on the topic "Reducing the Risk of Corruption in Higher Education" with the participation of the heads of neighborhood citizens' assemblies, organized by the Compliance Monitoring Department for the Fight Against Corruption at Urgench State University.
During the meeting, awareness-raising activities were carried out by X. Shikhova, the head of the Compliance Monitoring Department for the Fight Against Corruption, together with the active members of the neighborhood citizens' assemblies.