Joriy yilning 24-dekabr kuni Urganch davlat universiteti qoshidagi Gurlan tuman 2-son kasb-hunar maktabi faoliyatini yanada rivojlantirish, ta’lim sifatini oshirish hamda ish beruvchilar bilan hamkorligini yanada kuchaytirish bo’yicha tuzilgan yo'l xaritasi ijrosini ta'minlash maqsadida amaliy ishlar olib borilmoqda
????Xususan, universitetning Kimyoviy texnologiyalar fakulteti Kimyoviy texnologiyalar kafedrasi tomonidan  “Xorijiy tillarni o‘rganish”  bo‘yicha o‘quv-uslubiy  seminar tashkil эtildi. Mazkur politexnikumdagi o‘quv-uslubiy  seminar kafedra mudiri Sh. K. Aitova va  professor-o'qituvchilari  A.Jumaniyazov, E. Xudayberganovllar tomonidan tashkillashtirildi.

On December 24 of this year, practical work is being carried out to ensure the implementation of the roadmap drawn up to further develop the activities of Gurlan District Vocational School No. 2 under Urgench State University, improve the quality of education, and further strengthen cooperation with employers
????In particular, the Department of Chemical Technology of the Faculty of Chemical Technology of the university organized an educational and methodological seminar on "Learning Foreign Languages". The educational and methodological seminar at this polytechnic was organized by the head of the department Sh. K. Aitova and professors A. Jumaniyazov, E. Khudayberganovl.