Joriy yilning 24-dekabr kuni Urganch davlat universiteti qoshidagi Gurlan tuman 2-son kasb-hunar maktabi faoliyatini yanada rivojlantirish, ta’lim sifatini oshirish hamda ish beruvchilar bilan hamkorligini yanada kuchaytirish bo’yicha tuzilgan yo'l xaritasi ijrosini ta'minlash maqsadida amaliy ishlar olib borilmoqda
????Xususan, universitetning Kimyoviy texnologiyalar fakulteti Kimyoviy texnologiyalar kafedrasi tomonidan  “Xorijiy tillarni o‘rganish”  bo‘yicha o‘quv-uslubiy  seminar tashkil эtildi. Mazkur politexnikumdagi o‘quv-uslubiy  seminar kafedra mudiri Sh. K. Aitova va  professor-o'qituvchilari  A.Jumaniyazov, E. Xudayberganovllar tomonidan tashkillashtirildi.

Преподаватели кафедры химико-технологии посетили Профессиональное училище №2 Гурланского района
24 декабря текущего года была проведена практическая работа в целях обеспечения реализации составленной дорожной карты по дальнейшему развитию деятельности профессионального училища №2 Гурланского района Ургенчского государственного университета, повышению качества обучения. обучение и дальнейшее укрепление сотрудничества с работодателями.
????В частности, кафедрой химических технологий химико-технологического факультета университета был организован учебно-методический семинар на тему «Изучение иностранных языков». Руководитель учебно-методического семинара этого политехнического института Ш. Организаторами выступили К. Аитова и профессора-преподаватели А. Джуманиязов, Э. Худайбергановла.