Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti "Roman - german filologiyasi " kafedrasida 2024-yil 30 - oktabr kuni 432-xonada navbatdagi ilmiy-nazariy seminar bo'lib o'tdi.
Ilmiy-nazariy seminarda "Roman - german filologiyasi " kafedrasi professor-o'qituvchilari va talabalari qatnashdilar.
Seminarda kafedra katta o'qituvchisi Xo'jayeva Zulayho Xolmatovna "O'zbek va fransuz tillaridagi ayrim somatizm komponentli birliklarning semantik tahlili " mavzusidagi ma'ruzasi tinglandi.
Seminar juda qizg'in va ko'tarinki ruhda bo'lib o'tdi. Shundan so'ng kafedra professor-o'qituvchilari mavzu bo'yicha o'z fikr va mulohazalarini bildirdilar.

Scientific-Theoretical Seminar
On October 30, 2024, a regular scientific-theoretical seminar was held in Room 432 at the Department of Romance-Germanic Philology of the Faculty of Foreign Philology at Urgench State University.
The seminar was attended by professors, lecturers, and students of the department.
During the seminar, Senior Lecturer Zulayho Kholmatovna Khojayeva delivered a lecture on "Semantic Analysis of Certain Somatism-Based Units in Uzbek and French Languages."
The seminar was lively and engaging, with an active discussion. After the lecture, professors and lecturers of the department shared their thoughts and opinions on the topic.