Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti "Roman - german filologiyasi " kafedrasida 2024-yil 30 - oktabr kuni 432-xonada navbatdagi ilmiy-nazariy seminar bo'lib o'tdi.
Ilmiy-nazariy seminarda "Roman - german filologiyasi " kafedrasi professor-o'qituvchilari va talabalari qatnashdilar.
Seminarda kafedra katta o'qituvchisi Xo'jayeva Zulayho Xolmatovna "O'zbek va fransuz tillaridagi ayrim somatizm komponentli birliklarning semantik tahlili " mavzusidagi ma'ruzasi tinglandi.
Seminar juda qizg'in va ko'tarinki ruhda bo'lib o'tdi. Shundan so'ng kafedra professor-o'qituvchilari mavzu bo'yicha o'z fikr va mulohazalarini bildirdilar.

30 октября 2024 года в аудитории 432 на кафедре романо-германской филологии факультета иностранной филологии Ургенчского государственного университета прошел очередной научно-теоретический семинар.
В ходе семинара старший преподаватель Зулайхо Холматовна Ходжаева выступила с докладом на тему "Семантический анализ некоторых единиц с компонентом соматизмов в узбекском и французском языках."
Семинар прошел в оживленной и приподнятой атмосфере, сопровождался активным обсуждением. После доклада профессора и преподаватели кафедры поделились своими мыслями и рассуждениями по данной теме.