“Universiada”  g‘oliblari tantanali taqdirlandi!
Bugun, 14-aprel kuni Urganch shahridagi “Yoshlik” sport majmuasida futbol bo‘yicha o‘tkazilgan “Universiada” musobaqasining final bellashuvlaridan so‘ng, tantanali taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Marosimda Xorazm viloyati hokimi o‘rinbosari S.Salayev va boshqa masʼullar so‘zga chiqib, musobaqa ishtirokchilarini, xususan, final bosqichida yuqori natijalar qayd etgan jamoalarni samimiy tabriklashdi. Yoshlarning jismoniy va ma’naviy yetuk shaxs bo‘lib ulg‘ayishida bunday musobaqalarning o‘rni beqiyos ekanini alohida ta’kidlashdi.
So‘ngra, g‘olib jamoa — Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti futbolchilari, shuningdek, ikkinchi va uchinchi o‘rin sohiblari – Toshkent viloyati va Qoraqalpog‘iston Respublikasi jamoalari vakillariga medallar va faxriy diplomlar, qimmatbaho esdalik sovg‘alari tantanali ravishda topshirildi.
Taqdirlash marosimi ko‘tarinki kayfiyatda o‘tib, barcha ishtirokchilarda unutilmas taassurot qoldirdi. Bu kabi yirik sport tadbirlari yosh avlodni sog‘lom hayot tarziga yo‘naltirish, ularning iqtidor va imkoniyatlarini namoyon etishda muhim omil bo‘lib xizmat qilmoqda.
G‘oliblarni yana bir bor tabriklaymiz va ularga kelgusi faoliyatlarida yanada katta muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Сегодня, 14 апреля, после финальных матчей по футболу, прошедших на спортивном комплексе “Ёшлик” в городе Ургенч, состоялась торжественная церемония награждения победителей соревнований "Универсиады".
На церемонии заместитель мэра Хорезмской области С.Салаев и другие ответственные лица выступили с речами, поздравив участников соревнований, а особенно команды, показавшие высокие результаты на финальной стадии. Было особо подчеркнуто, что такие соревнования играют незаменимую роль в физическом и духовном воспитании молодежи, способствуя их становлению зрелыми личностями.
Затем победившая команда — футболисты Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруний, а также представители команд, занявших второе и третье места — Ташкентской области и Республики Каракалпакстан, были торжественно награждены медалями, почетными дипломами и ценными памятными подарками.
Церемония награждения прошла в приподнятой атмосфере и оставила незабываемые впечатления у всех участников. Такие крупные спортивные мероприятия играют важную роль в направлении молодежи на здоровый образ жизни и способствуют проявлению их талантов и возможностей.