✅Bugun, 20-mart kuni Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti O'simliklarni himoya qilish, Biotexnologiya hamda Geografiya yo‘nalishlari 3-bosqich talabalari ishtirokida “Korrupsiya-taraqqiyot kushandasi” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens - nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixova ishtirok qilib, talaba-yoshlar bilan mavzu yuzasidan suhbat olib bordi.
Shuningdek, uchrashuv davomida joriy yilning 5-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha milliy kengashning korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha ishlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan kengaytirilgan yig‘ilishi bo‘yicha ham fikr-mulohazalarni bildirdi.

On March 20, a roundtable discussion titled “Corruption — an Obstacle to Progress” was held with the participation of 3rd-year students from the Plant Protection, Biotechnology, and Geography departments of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences.
The meeting was attended by the head of the “Compliance Control” Department for Combating Corruption, Ms. X. Shikhova, who engaged in a discussion with the students on the topic.
In addition, during the meeting, opinions were expressed regarding the expanded session held on March 5 of this year under the chairmanship of the President of the Republic of Uzbekistan, which focused on the effectiveness of anti-corruption efforts and the key priorities moving forward.