Bugun, 5-may kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida navbatdagi universitet Kengashi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengashining 9-majlisidan o’rin olgan quyidagi masalalar yuzasidan mas’ullarning axborot hamda hisobotlari tinglandi:
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Xorazm viloyatiga tashrifi yakunlari to‘g‘risida;
2024-2025-o‘quv yilining 1-yarmi yakunlari to‘g‘risida;
Doktorant va mustaqil tadqiqotchilar faoliyati monitoringi natijalari va dissertatsiya himoyalari samaradorligi to‘g‘risida;
Universitet huzuridagi Xorazm innovatsion texnoparki faoliyati to‘g‘risida.
Kengashining 9-majlisida oliygohning OAK professori va dotsenti ilmiy unvoniga ega bo'lgan professor-o'qituvchilari hamda DSc (fan doktori) va PhD (falsafa doktori) ilmiy darajalariga ega bo'lgan professor-o'qituvchilariga diplomlari topshirildi.
2025-yilning aprel oyida Qozog‘istonda o‘tkazilgan xalqaro onlayn olimpiadada faol ishtirok etib, faxrli 1- va 2- o‘rinni qo‘lga kiritgan talabalar va ularning ustozlariga diplom va sertifikatlari topshirildi.
2025-yilning mart oyida Janubiy Afrikaning Limpopo davlat universitetida tashkil etilgan “O‘zbekiston: bebaho madaniy meros” nomli madaniy dasturini muvaffaqiyatli tashkil etish, milliy sanʼatimizni xalqaro maydonda keng targ‘ib qilish va xalqlar o‘rtasida do‘stlik va hamkorlikni mustahkamlashdagi faol ishtiroki va munosib hissasi uchun Sanʼat kafedrasi professor-o'qituvchilariga universitet rahbariyatining tashakkurnomasi topshirildi.

Сегодня, 5 мая, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруний прошло очередное заседание Совета университета. Заседание прошло под председательством в.и.о. ректора университета С.Ходжаньязова и с участием членов Совета.
На 9-м заседании Совета были заслушаны информационные сообщения и отчеты ответственных лиц по следующим вопросам:
Итоги визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Хорезмскую область;
Итоги первого полугодия 2024-2025 учебного года;
Результаты мониторинга деятельности докторантов и независимых исследователей, а также эффективность защиты диссертаций;
О деятельности Хорезмского инновационного технопарка при университете.
На 9-м заседании Совета были вручены дипломы профессорско-преподавательскому составу университета, имеющему ученые степени профессора и доцента, а также дипломы преподавателям, имеющим ученые степени DSc (доктор наук) и PhD (доктор философии).
На заседании Совета были вручены дипломы и сертификаты студентам и их наставникам, активно участвовавшим в международной онлайн-олимпиаде, прошедшей в апреле 2025 года в Казахстане, и занявшим почетные 1-е и 2-е места.
За успешную организацию культурной программы под названием “Узбекистан: бесценное культурное наследие”, проведенной в марте 2025 года в Университете Лимпопо в Южной Африке, за широкое продвижение национального искусства на международной арене и активное участие в укреплении дружбы и сотрудничества между народами, профессорско-преподавательскому составу кафедры искусств были вручены благодарственные письма от руководства университета.