Urganch davlat universiteti maktabida “Soʻnggi qoʻngʻiroq” tadbiri boʻlib oʻtdi
Bugun “Soʻnggi qoʻngʻiroq” bayrami butun Respublikamiz singari Urganch davlat universiteti huzuridagi Fizika-matematika va informatika fanlariga ixtisoslashtirilgan maktabida ham katta shodiyona bilan nishonlandi. Mazkur maktab Urganch davlat universiteti tasarrufida 2021-yil 6-sentabrda tashkil etilgan boʻlib, qisqa vaqt ichida oʻzining yuqori sifatli ta’limi va yuksak natijalari bilan ajralib turadi.
Tantanali tadbirda Urganch davlat universiteti rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov ishtirok etib, katta hayot sari yo’l olayotgan oʻquvchilarga oʻzlarining samimiy tilaklarini bildirdi. Yurtimiz kelajagi boʻlmish yosh avlodga ishonch va umid bildirib, ularga oliy ta’lim yoʻlida muvaffaqiyatlar tiladi.
Tadbir davomida namunali xulqi, maktabni aʼlo baholarga tamomlagani va jamoat ishlarida faolligi uchun bir guruh oʻquvchilar va ularning ota-onalariga, shuningdek, fidoyi va tashabbuskor maktab oʻqituvchilariga tashakkurnomalar va esdalik sovgʻalari topshirildi.

Сегодня в Специализированной школе физики, математики и информатики Ургенчского государственного университета, как и по всей нашей республике, с большой радостью отметили праздник “Последний звонок”. Эта школа была создана при Ургенчском государственном университете 6 сентября 2021 года и за короткое время отличилась высоким качеством образования и отличными результатами.
В торжественном мероприятии принял участие в.и.о. ректора Ургенчского государственного университета С.Ходжаниязов, который выразил свои искренние пожелания ученикам, вступающим во взрослую жизнь. Он выразил доверие и надежду на молодое поколение — будущее нашей страны, пожелав им успехов на пути получения высшего образования.
В ходе мероприятия группе учащихся и их родителям, а также преданным и инициативным учителям школы были вручены благодарственные письма и памятные подарки за образцовое поведение, успешное окончание школы с отличными оценками и активное участие в общественной жизни.