Bugun, 25-iyun kuni ham Urganch davlat universiteti rahbariyatining fakultetlarning professor-o‘qituvchilari jamoasi bilan uchrashuvlari davom etdi. Xususan, universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov hamda barcha prorektorlar dastlab Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakulteti, keyin esa Filologiya va sanʼat fakulteti professor-o‘qituvchilari bilan uchrashishdi.
Uchrashuvlarda oʻtib borayotgan oʻquv yili davomida fakultetlarda amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilinib, erishilgan natijalar eʼtirof etildi hamda galdagi vazifalar belgilab olindi. Ta’lim sifati va samaradorligini oshirishga qaratilgan qator dolzarb masalalar ko‘rib chiqildi.
Shuningdek, talabalar amaliyotini sifatli tashkil etish, yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik ko‘rish, o‘quv reja va dasturlarini shakllantirish, KPI tizimi asosida o‘qituvchilar faoliyatini baholash, bitiruvchilarni ishga joylashtirish, “Kelajakka qadam” loyihasi, “Dolzarb 90 kun” loyihasida faol ishtirok etish, grantlar va xalqaro loyihalarda ishtirok etish, ta’lim eksporti, xorijiy tillarni o‘rganishni kuchaytirish, ilmiy-tadqiqot ishlarini chuqurlashtirish kabi ko‘plab muhim yo‘nalishlar muhokama etilib, zarur ko‘rsatmalar berildi.

Сегодня, 25 июня, продолжились встречи руководства Ургенчского государственного университета с коллективами преподавателей факультетов. В частности, временно исполняющий обязанности ректора С. Ходжаниязов и все проректоры провели встречи сначала с коллективом факультета естественных и сельскохозяйственных наук, а затем — с преподавателями факультета филологии и искусства.
В ходе встреч был подведён итог проделанной за текущий учебный год работы на факультетах, отмечены достигнутые результаты и определены предстоящие задачи. Обсуждены ряд актуальных вопросов, направленных на повышение качества и эффективности образования.
Также были рассмотрены такие важные направления, как качественная организация студенческой практики, подготовка к новому учебному году, формирование учебных планов и программ, оценка деятельности преподавателей по системе KPI, трудоустройство выпускников, активное участие в проектах “Шаг в будущее” и “Актуальные 90 дней”, участие в грантах и международных проектах, экспорт образовательных услуг, усиленное изучение иностранных языков, углубление научно-исследовательской деятельности. По всем вопросам были даны необходимые указания.