Ayni paytda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2025/2026-o‘quv yili qabuli doirasida iqtisodiyot tarmoqlarida kamida besh yil ish stajiga ega bo‘lgan fuqarolarni universitetning ta’lim yoʻnalishlariga kechki va masofaviy ta’lim shakliga qabul qilish uchun suhbat jarayonlari bo'lib o'tmoqda.
Bu yil universitetning 9 ta ta’lim yo‘nalishiga jami 33 nafar talabgor ro‘yxatdan o‘tgan.
Jarayonlar ochiqlik va shaffoflikni ta'minlash maqsadida Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi tomonidan nazorat qilib borilmoqda.
Ushbu qabul — o‘z kasbida tajriba orttirgan fuqarolar uchun oliy ta’lim olish imkoniyatini yaratadi.

В настоящее время в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни в рамках приёма на 2025/2026 учебный год проходят собеседования с гражданами, имеющими не менее пяти лет трудового стажа в отраслях экономики, для зачисления на вечернюю и дистанционную формы обучения по направлениям подготовки университета.
В этом году на 9 образовательных направлений университета зарегистрированы всего 33 кандидата.
Для обеспечения открытости и прозрачности процесс проходит под контролем отдела по управлению системой «Комплаенс-контроль» по борьбе с коррупцией.
Данный приём предоставляет возможность получения высшего образования гражданам, имеющим профессиональный опыт в своей сфере деятельности.