Yoshlar bandligi – ustuvor yo‘nalish!
Bugun, 28-avgust kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida bitiruvchi yoshlar bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. Uchrashuvda universitet bitiruvchilarining bandligini ta'minlash, ularga mehnat bozoridagi real imkoniyatlar haqida to‘liq ma’lumot berish, shuningdek, “Kelajakka qadam” loyihasining ustunliklaridan foydalanish masalalari muhokama qilindi.
Tadbirda universitetning birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi A. Shakarov, O‘zmilliybank AJ Xorazm viloyati bosh boshqarmasi Mahallabay ishlash va davlat dasturlarini moliyalashtirish bo‘limi loyiha menejeri U.Bekmanov, shuningdek, Xorazm viloyat Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasi boshlig‘i o'rinbosari M.Atajanovlar ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida shahar va tumanlar kesimida bo'sh ish o‘rinlari to'g'risidagi ma'lumotlar taqdim etildi hamda “Kelajakka qadam” loyihasi doirasida yoshlar uchun yaratilayotgan qulay sharoitlar, imtiyozli kreditlar va davlat dasturlari haqida atroflicha ma’lumotlar berildi.
Uchrashuv ishtirokchilarida katta qiziqish uyg‘otdi va yoshlarda kelajak faoliyatlarini aniq rejalashtirishga bo‘lgan ishonchni yanada mustahkamladi.

Today, on August 28, a meeting with graduating students was held at Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni. The meeting focused on ensuring the employment of university graduates, providing them with comprehensive information about real opportunities in the labor market, and discussing the benefits of the "Step into the Future" project.
The event was attended by the university’s First Vice-Rector D.Ibadullaev, Rector’s Advisor A.Shakarov, Project Manager of the Mahalla-Based Work and State Programs Financing Department of Uzmilliybank JSC's Khorezm Regional Main Office U.Bekmanov, as well as Deputy Head of the Khorezm Regional Department for Poverty Reduction and Employment M.Atajanov.
During the meeting, information on available job vacancies across cities and districts was presented, along with detailed explanations about the favorable conditions being created for youth within the framework of the "Step into the Future" project, including preferential loans and state programs.
The meeting sparked great interest among the participants and further strengthened the youth's confidence in planning their future careers.