O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan bayram tabrigi
Sizlarni yurtimiz hayotidagi eng ulug‘ va qadrli ayyom – O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yillik bayrami bilan chin qalbimdan tabriklayman.
Mustaqillik biz uchun erkinlik, milliy o‘zlikni anglash, bebaho qadriyatlarimizni tiklash va yurtimizni jahon hamjamiyatida munosib o‘rin egallash imkonini bergan buyuk ne’matdir. Ortda qolgan 34 yil davomida xalqimiz o‘zining mehnatsevarligi, fidoyiligi va Vatanga sadoqati bilan ulkan marralarni zabt etdi. Bugun esa davlatimiz taraqqiyoti yangi bosqichga ko‘tarilib, yurtimiz ilm-fan, ta’lim, iqtisodiyot va madaniyat sohalarida yuksak natijalarga erishmoqda.
Ayniqsa, joriy yilda ushbu shodiyonaning “Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun” ezgu  g‘oyasi ostida  o‘tkazilayotganligi barchamizga cheksiz quvonch bag‘ishlaydi. Uchinchi Renessans poydevori bo‘lgan yoshlarimiz xalqchil va demokratik tamoyillarga asoslangan Yangi O‘zbekiston bunyodkorlaridir. Yangi davr  – yangi O‘zbekiston bizdan ana shunday bilimli, shijoatli, vatanparvar, bunyodkor  yoshlarni tarbiyalashni talab etadi. Yurt ravnaqi yo‘lida kamarbasta yoshlarimiz salohiyati yuksak, sog‘lom va hurfikr, keng dunyoqarashli avlod bo‘lib kamol topmog‘i kerak. Bu borada Urganch davlat universitetining barcha fidoiy professor-o‘qituvchilar jamoasiga kuch-g‘ayrat, shijoat hamroh bo‘lishini tilayman.
Talaba-yoshlarimizni esa oʻqishlarida muvaffaqiyat va zafarlar, koʻzlagan maqsadlariga erishishlarida kuch-gʻayrat, intiluvchanlik, mehnatsevarlik doim hamroh boʻlishini tilayman. Yangi 2025-2026 oʻquv yili yuksak marralarga, yutuqlarga boy yil boʻlsin!

Respected Urgench State University community,
From the bottom of my heart, I congratulate you on the most cherished and significant holiday in the life of our nation — the 34th Anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan!
Independence is a great blessing that has given us freedom, a sense of national identity, the revival of our priceless values, and the opportunity to take a worthy place in the global community. Over the past 34 years, our people have achieved tremendous progress through hard work, dedication, and loyalty to the homeland. Today, our country's development has reached a new stage, with significant achievements in science, education, economy, and culture.
We are especially delighted that this year’s celebration is held under the noble motto “For the Homeland, for the Nation, for the People.” Our youth — the foundation of the Third Renaissance — are the builders of a New Uzbekistan based on democratic and people-oriented principles. This new era — the era of New Uzbekistan — requires us to educate knowledgeable, energetic, patriotic, and creative young people. The youth who are devoted to the prosperity of the nation must grow into healthy, independent-minded individuals with a broad worldview and great potential.
I wish the dedicated faculty and staff of Urgench State University strength, perseverance, and enthusiasm in fulfilling this honorable mission.
To our students, I wish academic success, determination, and constant motivation in achieving their goals.