Urganch Davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti " Ingliz tili va adabiyoti " kafedrasida 2025-yil 3-oktabr kuni 447-xonada navbatdagi ilmiy-nazariy seminar bo'lib o'tdi. Ilmiy-nazariy seminarda "Ingliz tili va adabiyoti" kafedrasi professor-o'qituvchilari qatnashdilar. Seminarda "Ingliz tili va adabiyoti" kafedrasi o'qituvchisi Radjapova Nafisaning "Rasmiy muloqotda subyektning diktumga munosabatini ifodalovchi leksik-grammatik, semantik-pragmatik vositalar" mavzusidagi ma'ruzasi tinglandi.
Shundan so'ng kafedra professor-o'qituvchilari mavzu bo'yicha o'z fikr-mulohazalarini bildirib o'tdilar. "Ingliz tili va adabiyoti" kafedra mudiri Abidova Rohatoy Xudoyberganovna so'zga chiqib yosh tadqiqotchilarga ilmiy tavsiyalar berib o'tdilar. Seminar savol- javoblarga boy bo'ldi. Kafedra ilmiy-uslubiy seminarlarining tashkil etilishi va dolzarb ilmiy mavzularning muhokama qilinishi yosh mutaxassislar uchun yanada foydali bo'lishi ta'kidlab o'tildi.

The next scientific-theoretical seminar was held on October 3, 2025, in room 447 of the Department of English Language and Literature at the Faculty of Foreign Philology of Urganch State University. The scientific - theoretical seminar was attended by professors and instructors from the Department of English Language and Literature. The seminar heard a report by Radjapova Nafisa, a teacher at the Department of English Language and Literature, on the topic "Lexico-grammatical, semantic-pragmatic means of expressing the subject's attitude to the dictum in official communication."
After that, the professors and instructors of the department shared their thoughts on the topic. The head of the Department of English Language and Literature, Abidova Rohatoy Khudayberganovna, spoke and provided scientific recommendations to the young researchers. The seminar was full of questions and answers. It was noted that the organisation of scientific and methodological seminars and the discussion of current scientific topics would be even more beneficial for young specialists.