FVB hamkorligida talabalarning ijara xonadonlaridagi xavfsizlik oʻrganilmoqda
Ayni kunlarda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti hamda Urganch shahar Favqulodda vaziyatlar boʻlimi hamkorligida kuz-qish mavsumida favqulodda vaziyatlarning oldini olish va yong‘in xavfsizligini ta’minlash maqsadida universitetning talabalari istiqomat qilayotgan ijara xonadonlarida o‘rganish ishlari olib borilmoqda.
Bugun ham mazkur jarayonlar davom ettirilib, dastlab Urganch shahar Favqulodda vaziyatlar boʻlimi xodimlari tomonidan seminar tashkil etildi.  Unda universitet tyutorlariga talabalarning ijara xonadonlarida xavfsizlik choralarini kuchaytirish maqsadida is gazidan zaharlanish, yong‘in xavfsizligi va elektr toki bilan bog‘liq xavflarni oldini olish bo‘yicha amaliy tavsiyalar berildi.
Favqulodda vaziyatlar boʻlimi va Urganch davlat universiteti hamkorligida o‘tkazilgan ushbu chora-tadbirlar talabalarning hayotini muhofaza qilish va xavfsiz muhit yaratishga qaratilgan boʻlib, tadbirlar doirasida barcha ijara xonadonlarini koʻzdan kechirish rejalashtirilmoqda.

В настоящее время в сотрудничестве Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни и отдела по чрезвычайным ситуациям города Ургенча проводятся мероприятия по изучению состояния арендованных домов, в которых проживают студенты университета, с целью предотвращения чрезвычайных ситуаций и обеспечения пожарной безопасности в осенне-зимний период.
Сегодня эта работа продолжилась, и вначале сотрудники отдела по чрезвычайным ситуациям города Ургенча провели семинар. В ходе мероприятия тьюторам университета были даны практические рекомендации по усилению мер безопасности в арендованных квартирах студентов, в частности по предотвращению отравления угарным газом, обеспечению пожарной безопасности и предотвращению рисков, связанных с электричеством.
Данные мероприятия, проводимые в сотрудничестве отдела по чрезвычайным ситуациям и Ургенчского государственного университета, направлены на защиту жизни студентов и создание безопасной среды. В рамках этих мероприятий планируется осмотр всех арендованных квартир.