“Talabalar teatr studiyasi” ko‘rik-tanlovining Urganch davlat universiteti bosqichi boshlandi
30-oktabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida “Talabalar teatr studiyasi” ko‘rik-tanlovining universitet bosqichi o‘z startini oldi.
Tanlovning ilk kunida Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar, Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya, Xorijiy filologiya, Kompyuter injiniring hamda Kimyoviy texnologiyalar fakultetlari jamoalari o‘z sahna ko‘rinishlari bilan ishtirok etdilar.
Talabalar o‘z aktyorlik mahorati, badiiy ijodkorligi va sahnadagi ishonchli chiqishlari bilan tomoshabinlarda katta taassurot qoldirdilar.
Tanlov jarayonlari ertaga ham qolgan fakultetlar jamoalari ishtirokida davom etadi. Eng sara sahna chiqishlari g‘oliblik sari yo‘l oladi!

30 октября в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни стартовал университетский этап конкурса «Студенческая театральная студия».
В первый день конкурса свои сценические постановки представили команды факультетов социально-экономических наук, спортивной деятельности, педагогики и психологии, зарубежной филологии, компьютерной инженерии и химических технологий.
Студенты произвели большое впечатление на зрителей своим актёрским мастерством, художественным творчеством и уверенными выступлениями на сцене.
Конкурсные выступления продолжатся и завтра с участием команд остальных факультетов. Лучшие сценические номера продолжат путь к победе!