2021-yilning 29-aprel kuni Urganch davlat universiteti  rektori B.Abdullayev boshchiligida  Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo`yicha prorektor Z.Ibragimov, Xalqaro aloqalar bo`yicha prorektor G`.O`razboyev, Fizika-matematika fakulteti dekani J.Xo`jamov, Xorazm Ma’mun akademiyasi raisi b.f.d., prof. I.Abdullayev  hamda  O'zbekistonning Isroildagi Favqulodda va muxtor  elchisi Feruza Mahmudova ishtirokida   Isroilning Holon texnologiya instituti prezidenti  Eduard Yakubov hamda professor-o`qituvchilari  o‘rtasida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda universitetlar o`rtasida ilmiy tadqiqot va ta'lim sohasida Memorandum imzolandi va kelgusidagi hamkorlik aloqalari to'g'risida  muzokaralar olib borildi.

29 апреля 2021 года ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев, проректор по научной работе и инновациям З.Ибрагимов, проректор по международным отношениям г.Уразбаев, декан физико-математического факультета Дж.Ходжамов, председатель Хорезмской академии Маъмуна д.б.н, проф. И.Абдуллаев и Чрезвычайный и Полномочный Посол Узбекистана в Израиле Феруза Махмудова провели онлайн-встречу с президентом Холонского технологического института Израиля Эдуардом Якубовым и профессорско-преподавательским составом вуза.
В ходе встречи был подписан Меморандум между университетами в области исследований и образования, а также проведены переговоры о дальнейшем сотрудничестве.