2021-yilning 29-aprel kuni Urganch davlat universiteti  rektori B.Abdullayev boshchiligida  Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo`yicha prorektor Z.Ibragimov, Xalqaro aloqalar bo`yicha prorektor G`.O`razboyev, Fizika-matematika fakulteti dekani J.Xo`jamov, Xorazm Ma’mun akademiyasi raisi b.f.d., prof. I.Abdullayev  hamda  O'zbekistonning Isroildagi Favqulodda va muxtor  elchisi Feruza Mahmudova ishtirokida   Isroilning Holon texnologiya instituti prezidenti  Eduard Yakubov hamda professor-o`qituvchilari  o‘rtasida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda universitetlar o`rtasida ilmiy tadqiqot va ta'lim sohasida Memorandum imzolandi va kelgusidagi hamkorlik aloqalari to'g'risida  muzokaralar olib borildi.

The international cooperation
On April 29, 2021, Rector of Urgench State University B. Abdullaev, Vice-Rector for Research and Innovation Z. Ibragimov, Vice-Rector for International Relations G. Urazbayev, Dean of the Faculty of Physics and Mathematics J. Khojamov, Chairman of the Khorezm Academy of Mamun, Doctor of Biological Sciences, Prof. I. Abdullaev and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Uzbekistan to Israel Feruza Makhmudova held an online meeting with the President of the Holon Institute of Technology of Israel Eduard Yakubov and the teaching staff of the university.
During the meeting, a Memorandum was signed between universities in the field of research and education, as well as negotiations on further cooperation.