Xabaringiz bor, 2020-2021 o`quv yilida Belorus Respublikasining Milliy texnika universiteti va Urganch davlat universiteti o`rtasida 5340100-Arxitektura (turlari bo‘yicha) yo`nalishi bo`yicha Qo`shma ta`lim dasturi tashkil qilingan edi.
Joriy yilning 17-may kuni rektor B.Abdullayev hamda Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori G'.O'razboyevlar ushbu hamkorlikni davom ettirish maqsadida Belorus Milliy texnika universitetiga tashrif buyurdilar.
Shu kunning o`zida Belorus Milliy texnika universiteti rektori S.V.Xaritonchik bilan uchrashdilar. Uchrashuvda o`zaro hamkorlik to`g`risida, jumladan, universitetlar o'rtasida ilmiy tadqiqot va ta'lim sohasida hamkorlik qilish, qo'shma ta'lim dasturlarini yo'lga qo'yish bo'yicha muzokaralar olib borildi.

As you know, in the 2020-2021 academic year, the Belarusian National Technical University and Urgench State University established a Joint Educational Program in the direction of 5340100 Architecture (by type).
On May 17 this year, UrSU Rector B. Abdullaev and Vice-Rector for International Cooperation G. Urazbayev visited the Belarusian National Technical University in order to continue cooperation.
On the same day they met with the rector of the Belarusian National Technical University S.V. Xaritonchik. During the meeting, they discussed issues of cooperation, including cooperation between universities in the field of research and education, the creation of joint educational programs.