Xabaringiz bor, 2020-2021 o`quv yilida Belorus Respublikasining Milliy texnika universiteti va Urganch davlat universiteti o`rtasida 5340100-Arxitektura (turlari bo‘yicha) yo`nalishi bo`yicha Qo`shma ta`lim dasturi tashkil qilingan edi.
Joriy yilning 17-may kuni rektor B.Abdullayev hamda Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori G'.O'razboyevlar ushbu hamkorlikni davom ettirish maqsadida Belorus Milliy texnika universitetiga tashrif buyurdilar.
Shu kunning o`zida Belorus Milliy texnika universiteti rektori S.V.Xaritonchik bilan uchrashdilar. Uchrashuvda o`zaro hamkorlik to`g`risida, jumladan, universitetlar o'rtasida ilmiy tadqiqot va ta'lim sohasida hamkorlik qilish, qo'shma ta'lim dasturlarini yo'lga qo'yish bo'yicha muzokaralar olib borildi.

Ректор Ургенчского государственного университета посетил Белорусский национальный технический университет
Как известно, в 2020-2021 учебном году  Белорусский национальный технический университет и Ургенчский государственный университет учредили Совместную образовательную программу по направлению 5340100 Архитектура (по видам).
17 мая текущего года ректор УрГУ Б.Абдуллаев и проректор по международному сотрудничеству Г.Уразбаев посетили Белорусский национальный технический университет в целях продолжения сотрудничества.
В этот же день они встретились с ректором Белорусского национального технического университета С.В. Харитончиком. В ходе встречи обсудили вопросы о сотрудничестве, в том числе сотрудничество между университетами в области исследований и образования, создание совместных образовательных программ.