Kafedramiz o'qituvhilari Yoshlar forumida ishtiroki
2021-yil 24-may sanasida " Bir ziyoli bir mahallaga ma‘naviy homiy" dasturining ijrosi yuzasidan UrDU Filologiya fakulteti "O‘zbek tili va adabiyoti" kafedrasi o‘
"O'zbek adabiyotshunosligining dolzarb muammolari"
2021-yil 24 may kuni UrDU Filologiya fakulteti  O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi tomonidan "O'zbek adabiyotshunosligining dolzarb muammolari" mavzusida Respublika I ananaviy i
Iqtidorli yoshlar konferensiyasi
Инглиз тили ва адабиёти кафедраси мудири Ж.Эрметова, кафедра профессор- ўқитувчилари ҳамда "Еш олимлар" тўгараги маъсул ўқитувчиси Индира Раҳимова бошчилигида  "Иқтидорли ёшла

Участие преподавателей кафедры в Молодежном форуме.
24 мая 2021 года преподаватель кафедры «Узбекский язык и литература» филологического факультета УрГУ М. Маткулиева посетила махаллю «Хидоят» Ургенчского района с молодежью маха
«Актуальные проблемы узбекской литературы»
24 мая 2021 года на кафедре узбекского языка и литературы филологического факультета УрГУ прошла I Республиканская традиционная научно-практическая конференция «Актуальные проблемы узбекской лит
Конференция талантливой молодежи
«Конференция талантливой молодежи» прошла под руководством заведующей кафедрой английского языка и литературы Дж. Эрметовой, профессоров и преподавателей кафедры и ответственного преподава