"Abdulla Oripov va O'tkir Hoshimov asarlari bilimdoni"
2021-yil 19 may kuni "Abdulla Oripov va O'tkir Hoshimov asarlari bilimdoni"  kitobxonlik tanlovining viloyat bosqichida O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi dotsenti, f.f.n. M. Pi
Ekolog bilimlar kuni
12 май – “Экологик билимлар куни” муносабати билан 2021 йил 11 май куни Урганя давлат университети Табиий фанлар факультети “Экология ва ҲФХ” кафедрасида зом дастури орқа
Hamkorlik
2021-yil 12-may kuni O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchilari dotsent S.Ro'zimboyev va D.Xudayberganovalar UrDU 2-son akademik litseyining ona tili va adabiyot fani o'qituvchilari
Ogahiy ijod maktabi
Shu yilning 11-may kuni O‘zbek tilshunosligi kafedrasi dotsent v.b. O‘.X.Rajabov Muhammad Rizo Erniyozbek o‘g‘li Ogahiy nomidagi ona tili va adabiyoti fanini hamda xorijiy till
"Navoiyxon talaba"
Filologiya fakulteti talabalari ishtirokida 2021-yil 10-mayda  "Navoiyxon talaba"  ko`rik- tanlovi bo`lib o`tdi. Tanlovda fakultet talabalari  Alisher Navoiy  g`azalla
"Ajdodlarimiz xotirasi doimo qalbimizda"
10-may kuni O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi a'zolari tomonidan kafedra mudiri dotsent S.Matkarimova boshchiligida 5-son talabalar turar joyida  kafedra kuni doirasida 9-may Xotira va q

"Стипендиат произведений Абдуллы Арипова и Уткира Хошимова"
19 мая 2021 года на региональном этапе конкурса чтения «Стипендиат произведений Абдуллы Арипова и Уткира Хошимова» доцент кафедры узбекского языка и литературы, кандидат экономических наук
День экологических знаний
12 мая - По случаю «Дня экологических знаний» 11 мая 2021 года состоялась онлайн-встреча на кафедре «Экология и ВЧГ» факультета естественных наук Ургенчского государственного у
12 мая 2021 года преподаватели кафедры узбекского языкознания, доцент С. Рузимбаев и Д. Худайберганова встретились с учителями родного языка и литературы Академического лицея № 2 УрГУ. Встреча прошла
Осведомленность школа творчества
11 мая т.г. кафедра узбекского языкознания, доцент и другие. Мастер-класс по рассказу Чингиза Айтматова «Олапар, бегущий вдоль берега» прошел в школе-интернате имени О.Х. Раджабова Мухамма
«Навоийханский студент»
10 мая 2021 года с участием студентов филологического факультета был проведен конкурс «Навоийханский студент». В конкурсе студенты факультета соревновались на газелях Алишера Навои в об
«Память о наших предках всегда в наших сердцах»
10 мая сотрудники кафедры узбекского языка и литературы под руководством заведующей кафедрой доцент Маткаримова С.В. провели круглый стол на тему «Память о наших предках всегда в наших сердцах&r