“Chingiz Aytmatovning qissa va romanlari mazmun-mohiyati to‘g‘risida umumiy ma’lumot”
6-may soat 17.00 da Pedagogika fakulteti binosining 412-xonasida Boshlang'ich taʼlim metodikasi kafedrasining ilmiy-nazariy seminari bo'lib o'tdi. Maʼruzachi : Begimov O'ktam. Matyakub Matchanovning fazilatlari haqida maʼruza qildi.
6-may  soat 17.00 da Pedagogika fakulteti binosining 412-xonasida Boshlang'ich taʼlim  metodikasi kafedrasining ilmiy-nazariy seminari bo'lib o'tdi. Maʼruzachi : Begimov O'kt
8-may kuni 182-BT va STI guruhi talabalari viloyatimizga tashrif buyurgan"Kino ijodkorlari va yoshlar uchrashuvi"da faol qatnashdilar va"Zamon"Teleradiokompaniyasi jurnalisti savollariga javob berdilar
8-may kuni 182-BT va STI guruhi talabalari viloyatimizga tashrif buyurgan"Kino ijodkorlari va yoshlar uchrashuvi"da faol qatnashdilar va"Zamon"Teleradiokompaniyasi jurnalisti savol
Ramazon Mehr muruvvat oyidir
Ramazon Mexr muruvvat oyidir.  2021-yil 7-may sanasida Jismoniy madaniyat fakulteti Sport faoliyati kafedrasi katta oʻqituvchisi B.Shamuratova va 206 gurux Xotin-qizlar yoʻnalishi talabalari
30-aprel kuni O`zbekiston Xalq artisti G.Rahimova bilan Musiqa ta'limi kafedrasi talabalar o`rtasida ijodiy uchrashuv o`tkazildi.
"Hayot go'zal" tadbiri
Biologiyada "Hayot go'zal" nomli tadbir bo'lib o'tdi. Tadbirda Biologiya kafedrasining professor o'qituvchilari, bakalavr va magistraturada o'qiydigan talabalar faol isht

“Общие сведения о содержании рассказов и романов Чингиза Айтматова”
Доцент кафедры «Узбекский язык и литература», к.э.н. Пирназарова Манзура Матназаровна 10 мая 2021 года в специализированной школе-интернате имени Огахия провела мастер-класс на тему «
6-май в 17:00 в аудитории 412 педагогического факультета состоялся научно-теоретический семинар кафедры методологии начального образования. Корреспондент: Бегимов Уктам. Лекция о качествах Матякуба Матчанова
6-май  в 17:00 в аудитории 412 педагогического факультета состоялся научно-теоретический семинар кафедры методологии начального образования. Корреспондент: Бегимов Уктам. Лекция о качествах Матяк
8-май Студенты групп 182-БТ и СТИ приняли активное участие в «Встрече кинематографистов и молодежи», которые посетили наш регион и ответили на вопросы журналиста телерадиокомпании "Замон"
8-май Студенты групп 182-БТ и СТИ приняли активное участие в «Встрече кинематографистов и молодежи», которые посетили наш регион и ответили на вопросы журналиста телерадиокомпании &l
Благословенный месяц Рамадан
Рамадан - месяц милосердия. 7 мая 2021 года старший преподаватель кафедры спортивной деятельности факультета физической культуры Б. Шамуратова и группа из 206 студентов женского направления посетили &
30 апреля состоялась творческая встреча народной артистки Узбекистана Г. Рахимовой со студентами факультета музыкального образования.
Мероприятие "Жизнь прекрасна"
По биологии прошла акция «Жизнь прекрасна». Активное участие в мероприятии принимают профессора биологического факультета, студенты и аспиранты.