"Oliy ta'limda ingliz tilining o'rni va uning bitiruvchilarning ish bilan ta'minlanishiga ta'siri" xalqaro forumini o'tkazildi
16-17-oktabr kunlari Britaniya Kengashi va O'zbekiston Respublikasi oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi bilan hamkorlikda "Oliy ta'limda ingliz tilining o'rni va uning bitir
Til-bayrami
O‘zbek tilshunosligi kafedrasi katta o‘qituvchisi I.Davletov 2019-yil 17-oktabr kuni harbiy yuridik yo‘nalishdagi Urganch " Temurbeklar maktabi" hamda Xorazm viloyati mudof
Oliy ta’lim tizimidagi keng miqiyosdagi milliy islohotlarni qo’llab quvvatlash
Oliy ta’lim tizimidagi keng miqiyosdagi milliy islohotlarni qo’llab quvvatlash, OTMlar uchun xalqaro hamkorlikni va imkoniyatlarni kengaytirish maqsadida “Oliy va o’rta maxsus
Xorazm viloyati Ogohiy nomli teatri binosida "Miiliy kiyimlar festivali" bo‘lib o‘tdi
2019 yilning 15 oktyabr kuni Xorazm viloyati Ogohiy nomli teatri binosida Xorazm viloyati xotin-qizlar qo‘mitasi hamda hamkor tashkilotlar tomonidan "Miiliy kiyimlar festivali" bo&lsqu
O‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligiga 30 yil to‘lishi munosabati bilan tadbir o'tkazildi
O‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligiga 30 yil to‘lishi munosabati bilan shu yilning 15-oktabr kuni Filologiya fakulteti “O‘zbek adabiyoti” kafedrasi dotsentlari

Факультет музыкального образования "Сайкал" Ургенчского государственного университета принял участие во Дворце искусств Туркестана в рамках Первой Инициативы
18 октября 2019 года команда «Сайкал», состоящая из студентов факультета музыкального образования Ургенчского государственного университета, приняла участие во Дворце искусств Туркестана в
Роль английского языка в высшем образовании и его влияние на трудоустройство выпускников», в котором приняли участие 125 участников из разных стран
16-17 октября Британский совет в партнерстве с Министерством высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан организовал международный форум «Роль английского языка в высшем об
Языковой праздник
Старший преподаватель кафедры узбекского языкознания И.Давлетов 17 октября 2019 года в Ургенче «Темурбекская школа военного права» и Центр подготовки призывников при Департаменте по делам
Министерство высшего и среднего специального образования совместно с Британским Советом запустит новый трехлетний курс EMI
Министерство высшего и среднего специального образования совместно с Британским Советом запустит новый трехлетний курс EMI, предлагающий различные дисциплины и модули на английском языке, с целью расш
Xorazm viloyati Ogohiy nomli teatri binosida "Miiliy kiyimlar festivali" bo‘lib o‘tdi
2019 yilning 15 oktyabr kuni Xorazm viloyati Ogohiy nomli teatri binosida Xorazm viloyati xotin-qizlar qo‘mitasi hamda hamkor tashkilotlar tomonidan "Miiliy kiyimlar festivali" bo&lsqu
В связи с 30-летием присвоения узбекскому языку статуса государственного языка
В связи с 30-летием присвоения узбекскому языку статуса государственного языка, 15 октября этого года доцент кафедры «Узбекская литература» филологического факультета С. Маткаримова и М. П