Viloyat madaniya markaziga sayohat
Toʼlov-kontrakt asosida oʼqitish qiymatining oʼrnatilishiga taalluqli sharh borasida tushuntirish ishlari olib borildi
Urganch davlat universiteti rektori B.Аbdullaev boshchiligida universitet professor-oʼqituvchilari bilan Oʼzbekiston Respublikasi Oliy va oʼrta maxsus taʼlim vazirligining 11.09.2019 yil №87-01-573-xa
Markaziy Osiyoda atrof-muhitni muhofaza qilish (EPCA), fazoviy usullar bilan tabiiy ofatlar xavfini boshqarish mavzusida ilmiy seminar bo'lib o'tdi
Urganch davlat universitetda Erasmus+: Oliy ta'lim - Xalqaro salohiyatini kuchaytirish loyihasi asosida Markaziy Osiyoda atrof-muhitni muhofaza qilish (EPCA), fazoviy usullar bilan tabiiy ofatlar
Tanishuv sayoxati
Texnologiya ta'limi yo'nalishi birinchi kurs talabalarini Universitet faoliyati bilan yaqindan tanishtiildi
4 – sentabr kuni Turizm va iqtisodiyot fakultetida "Jonajon O’zbekistonim, mangu bo’l omon" shiori ostida mustaqillik darslari bo’lib o’tdi.
"Jonajon O’zbekistonim, mangu bo’l omon" shiori ostida tadbir bo’lib o’tdi
Urganch davlat universitetida 2019/2020 oʼquv yili koʼtarinki kayfiyat bilan boshlandi. Oʼquv yili boshlanishiga bagʼishlangan tadbirda Xorazm viloyati hokimi Farhod Ermanov nutq soʼzladi. Unda viloya

Экскурсия в областной "Центр культуры"
В 13 сентября 2019 года Студенты художественного факультета, направлении "Трудового обучение" 181 группы были в областном культурном центре в Ургенче и ознакомились с деятельностью организ
Во главе с ректором Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаевым и с профессорами было проведено заседание
Во главе с ректором Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаевым и с профессорами было проведено заседание о создании и измении платного образования в высших учебных заведениях в 2019 году
В Ургенчском университете состоялся научный семинар по защите окружающей среды в Центральной Азии (EPCA)
В Ургенчском университете состоялся научный семинар по защите окружающей среды в Центральной Азии (EPCA), управлению рисками стихийных бедствий в рамках проекта Erasmus + Higher Education - Internatio
Ознакомительная экскурсия
Организована экскурсия по Университету со студентами первого курса направлении "Технологического обучение"
4 сентября на факультете туризма и экономики состоялся урок Независимости.
Мероприятие прошло под девизом «Мой дорогой Узбекистан, живи вечно»
2019/2020 учебный год в Ургенчском государственном университете начался с большим волнением. Хоким Хорезмской области Фарход Эрманов выступил с речью на мероприятии, посвященном началу учебного года.