RISMUz tadqiqot markazining ochilishi marosimi boʻlib oʻtdi
Bugun, 25-sentabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Oʻzbekiston- Germaniya qoʻshma loyihasi doirasidagi  2-RISMUz loyihasi tadqiqot markazining ochilishi marosimi oʻt
UrDUda O‘zbekiston–Germaniya qo‘shma loyihasi doirasida barqaror transport va aqlli mahallalar bo‘yicha seminar-treninglar boshlandi
Bugun Abu Rayhon beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida “2-RISMUz” Oʻzbekiston- Germaniya qoʻshma loyihasi doirasida O‘zbekistonda integratsiyalashgan barqaror mobillik bo&ls
AQSHlik professor UrDUda dars mashg‘ulotlari olib boradi
Bugun, 2025-yilning 23-sentyabr kuni AQShning Fulbrayt dasturi doirasida Vermont universiteti professori Oyarzabal Omar Adrian O‘zbekistonning ilm-fan markazlaridan biri – Xorazm Ma’
Rahbariyat talabalar turar joyida yoshlar bilan muloqot qildi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov hamda birinchi prorektor D.Ibadullayev 8-son TTJda barcha talabalar turar joylarining  qavat sardorlari bilan uchrashuv o‘tka
“Ilm-yulduzlari” intellektual ko‘rik-tanlovining universitet bosqichi o‘tkazildi
Bugun, 22-sentabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida “Ilm-yulduzlari” Respublika intellektual ko‘rik-tanlovining universitet bosqichi bo‘lib o&lsquo
Xalqaro hamkorlikda amalga oshirilgan tarixiy loyiha: Qatag‘on qurbonlari xotirasi muzeyi va TIKA hamkorligi
Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti tuzilmasidagi Qatag‘on qurbonlari xotirasi muzeyida Turkiya Hamkorlik va muvofiqlashtirish agentligi (TIKA) bilan hamkorlikda amalga

The opening ceremony of the RISMUz research center was held
Today, September 25, at Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni, the opening ceremony of the 2nd RISMUz project research center, a joint Uzbekistan-Germany initiative, was held. The
Seminar-trainings on sustainable transport and smart neighborhoods have begun at UrSU within the Uzbekistan-Germany joint project
Today, at Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni, three-day seminar-trainings started within the framework of the “2-RISMUz” Uzbekistan-Germany joint project on integrated
American Professor to Conduct Lectures at UrSU
Today, on September 23, 2025, as part of the U.S.Fulbright Program, Professor Oyarzabal Omar Adrian  from the University of Vermont arrived in Khorezm—one of Uzbekistan’s major scient
University Leadership Meets with Youth at Student Dormitory
Today, the Acting Rector of Urgench State University, S.Khodjaniyazov, and First Vice-Rector, D.Ibadullayev, held a meeting with the floor leaders of all student dormitories at Dormitory No. 8. The