Urganch davlat universitetida yoshlarni sogʻlom turmush tarzini taʼminlash, sportga keng jalb qilish, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida tashkil etilayotgan “5 tashabb
Joriy yil 28-sentabr kuni “Rektor kubogi” sport musobaqalarining  “1-oktabr – Ustoz va murabbiylar kuni” munosabati bilan sportning mini-futbol turi boʻyicha univers
Talabalar ligasi: voleybol, badminton
Bugun Urganch davlat universitetida “Talabalar ligasi” hamda “5 tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalarining voleybol va badminton boʻyicha fakultetlararo baxslari boʻlib oʻtd
"10 ming qadam piyoda" aksiyasi boʻlib oʻtdi
Jamiyatda sog'lom turmush tarzini shakllantirish, kasalliklarning oldini olish, aholi keng qatlamlarini, ayniqsa, keksalar va yoshlarni jismoniy tarbiya va sport bilan shug'ullanishga jalb eti
Talabalar ligasi: shaxmat va stol tennis
“Talabalar ligasi” va “5 tashabbus olimpiadasi”  sport musobaqalari davom etmoqda.  Bugun, 16-sentabr kuni Oʻzbek filologiyasi fakulteti talabalari ishtirokida sha
Talabalar ligasi: "Basketbol haftaligi"
Urganch davlat universitetida yoshlarni sogʻlom turmush tarzini taʼminlash, sportga keng jalb qilish, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida tashkil etilayotgan “Talabalar liga

Sports competitions "Olympiad of 5 Initiatives" continue
The sports competitions "Olympiad of 5 Initiatives" are being organized at Urganch State University in order to ensure a healthy lifestyle of the youth, to attract them to sports, and to org
The final match of the "University Championship" competition was held
On September 28 of this year, the final match of the "University Championship" competition was held among the pedagogic staff of the university in the mini-football type of sports in connect
Student league: volleyball, badminton
Inter-faculty competitions in volleyball and badminton of the "Student League" and "5 Initiative Olympiad" sports competitions were held today at Urganch State University. In pa
"10 thousand steps on foot" campaign was held
Public sports events are being held regularly in all agencies and organizations to create a healthy lifestyle in society, prevent diseases, attract large segments of the population, especially the eld
Student league: chess and table tennis
Sports competitions "Student League" and "Olympiad of 5 Initiatives" are ongoing. Today, on September 16, the faculty round of chess and table tennis competitions was held with
Student League: "Basketball Week"
Sports competitions "Student League" and "Olympiad of 5 Initiatives" are being organized at Urganch State University in order to ensure a healthy lifestyle of young people, to attr