Urganch davlat universitetida yoshlarni sogʻlom turmush tarzini taʼminlash, sportga keng jalb qilish, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida tashkil etilayotgan “5 tashabb
Joriy yil 28-sentabr kuni “Rektor kubogi” sport musobaqalarining  “1-oktabr – Ustoz va murabbiylar kuni” munosabati bilan sportning mini-futbol turi boʻyicha univers
Talabalar ligasi: voleybol, badminton
Bugun Urganch davlat universitetida “Talabalar ligasi” hamda “5 tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalarining voleybol va badminton boʻyicha fakultetlararo baxslari boʻlib oʻtd
"10 ming qadam piyoda" aksiyasi boʻlib oʻtdi
Jamiyatda sog'lom turmush tarzini shakllantirish, kasalliklarning oldini olish, aholi keng qatlamlarini, ayniqsa, keksalar va yoshlarni jismoniy tarbiya va sport bilan shug'ullanishga jalb eti
Talabalar ligasi: shaxmat va stol tennis
“Talabalar ligasi” va “5 tashabbus olimpiadasi”  sport musobaqalari davom etmoqda.  Bugun, 16-sentabr kuni Oʻzbek filologiyasi fakulteti talabalari ishtirokida sha
Talabalar ligasi: "Basketbol haftaligi"
Urganch davlat universitetida yoshlarni sogʻlom turmush tarzini taʼminlash, sportga keng jalb qilish, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida tashkil etilayotgan “Talabalar liga

Спортивные соревнования "Олимпиада 5 инициатив" продолжаются
В целях формирования здорового образа жизни молодежи, привлечения ее к занятиям спортом, содержательной организации свободного времени в Ургенчском государственном университете проводятся спортивные с
Состоялся финальный матч соревнований "Университетский чемпионат"
28 сентября с.г. состоялся финальный матч соревнований "Чемпионат университета" среди педагогических работников университета по виду спорта мини-футбол, приуроченный к "1 октября - Дню
Студенческая лига: волейбол, бадминтон
Сегодня в Ургенчском государственном университете прошли межфакультетские соревнования по волейболу и бадминтону в рамках спортивных соревнований "Студенческая лига" и "Олимпиада 5 иниц
Проведена акция «10 тысяч шагов»
Во всех учреждениях и организациях регулярно проводятся массовые спортивные мероприятия в целях формирования здорового образа жизни в обществе, профилактики заболеваний, привлечения широких слоев насе
Студенческая лига: шахматы и настольный теннис
Продолжаются спортивные соревнования «Студенческая лига» и «Олимпиада 5 инициатив». Сегодня, 16 сентября, состоялся факультетский тур соревнований по шахматам и настольному
Студенческая лига: «Баскетбольная неделя»
В целях обеспечения здорового образа жизни молодежи, привлечения ее к занятиям спортом, содержательной организации их досуга в Ургенчском государственном университете организуются спортивные соревнова