Voleybol boʻyicha Oʻzbekiston chempionati boʻlib oʻtmoqda
Joriy yil 28-aprel  -  3-may kunlari Xorazm viloyatida sportning Voleybol turi boʻyicha 23 yoshgacha boʻlgan oʻsmirlar oʻrtasida Oʻzbekiston chempionati oʻtkazilmoqda. Chempionatning oʻgʻil
UrDUda Mini-futbol boʻyicha “Rektor kubogi” musobaqalari boshlandi
Ma'lumki, ayni kunlarda “Sport musobaqalarida birlashaylik” shiori ostida talaba-yoshlar oʻrtasida sportning Mini-futbol turi boʻyicha “Rektor kubogi” musobaqasi boʻlib oʻt
"Sog'lom hayot uchun 5000 qadam" yurish marafoni boʻlib oʻtdi
Sport – salomatlik garovi. Bu soʻz bejizga aytilmagan. Doimiy harakatlar, sport mashqlari inson organizmini turli kasalliklardan muhofaza qiladi.  Jamiyatda sog'lom turmush tarz
Urganch davlat universitetida chempionlar ishtirokida mahorat darsi tashkil etildi
Bugun Urganch davlat universiteti yozgi sport maydonida Jismoniy madaniyat fakultetida tahsil olayotgan talabalar, Kurash sport turi boʻyicha Jahon, Osiyo va Respublika chempionlari tomonidan mahorat
Xorazm viloyati "Universiada" sport musobaqalarining futbol boʻyicha respublika final bosqichiga mezbonlik qildi
Joriy yilning 5-7 aprel kunlari Xorazm viloyatida oliy taʼlim muassasalarining talaba-yoshlari oʻrtasida anʼanaviy tarzda oʻtkazilib kelinayotgan “Universiada” sport musobaqalarining Futbo
"Universiada" sport musobaqalarining futbol boʻyicha Respublika final bosqichining 2-tur oʻyinlari boʻlib oʻtdi

Uzbekistan volleyball championship is taking place
From April 28 to May 3 this year, the Championship of Uzbekistan among teenagers under 23 years of age is being held in the Khorezm region. Competitions for the championship among males are held in th
"Rector's Cup" mini-football matches have started at UrSU
It is known that under the motto "Let's unite in sports competitions", the "Rector's Cup" competition is being held among students and youth in the Mini-football type of sp
"5000 steps for a healthy life" walking marathon was held
Sport is a guarantee of health. This word is not spoken pointlessly. Regular movements and sports exercises protect the human body from various diseases. Sports events are being held in order to cr
A master class was organized at Urganch State University with the participation of champions
Today, at the summer sports field of Urganch State University, students studying at the Faculty of Physical Culture were trained by the World, Asian and Republican champions of the sport of wrestling,
Khorezm region hosted the national football finals of Universiade sports competitions
On April 5-7 of this year, the finals of the "Universiade" sports competition, which is traditionally held among students of higher educational institutions, were held in the Khorezm region.
The 2nd round matches of the Republican final round of the "Universiade" sports competitions in football took place
As we previously informed you, Khorezm region is hosting the national football finals of Universiade sports competitions on April 5-7. Today, the second day of competitions was held at the "Yo