Ommaviy axborot vositalari doimiy hamkorimiz
Joriy 19-fevral sanasida Filologiya fakulteti "O'zbek tilshunosligi" kafedrasi o'qituvchilari N.Zaripova hamda X.Boymuratovalar Xorazm MTRKning "Til - millat ko'zgusi"
Ommaviy axborot vositalarida chiqishlar davom etmoqda
Bugun, 9-fevral kuni Urganch dalat universiteti Filologiya fakulteti "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasi dotsenti Ismailov Is'haqjon Otaboyevich  "S_Iqbol" televideni
"O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasi o'qituvchisi "Moziyga qaytib" ko'rsatuvi mehmoni
Bugun, 24-yanvar kuni Filologiya fakulteti  "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasi o'qituvchisi  Muyiba Otamuratova Abdulla Qodiriy hayoti va ijodiga bag'ishlab tayyorlan
Urganch davlat universitetida ilk bor fakultet muzeyi tashkil etildi
Urganch davlat universiteti Filologiya fakulteti dekani Dilshod Gʻayipov tashabbuslari  bilan  Filologiya fakultetining tarixini, unda faoliyat yuritgan ilm ahllarinining erishgan yutuqlarin

СМИ – наш постоянный партнер
19 февраля в радиопрограмме "Язык – зеркало нации" Хорезмской НТРК выступили преподаватели кафедры "Узбекское языкознание" филологического факультета Н.Зарипова и Х.Боймура
Выступления в СМИ продолжаются
Сегодня, 9 февраля, Исмаилов Исхакжон Отабоевич, доцент кафедры «Узбекский язык и литература» филологического факультета Ургенчского государственного университета, посетил программу &laq
Преподаватель кафедры «Узбекский язык и литература» гость шоу "Возвращение к мази"
Сегодня, 24 января, Муйиба Отамуратова, преподаватель кафедры узбекского языка и литературы филологического факультета, выступила на программе Хорезмской НТРК «Назад к мази», посвященн
Впервые в Ургенчском государственном университете создан факультетский музей
По инициативе декана филологического факультета Ургенчского государственного университета Дильшода Гаипова создан Музей истории факультета, чтобы передать историю филологического факультета, достижени