Using AI in teaching process
Bugun  "Ingliz tili va adabiyoti" kafedrasi o'qituvchisi Ruzmetova Ozodaning "OTMda ingliz tilini o'qitishda axborot texnologiyalarning roli" mavzusidagi ilmiy-uslubiy
Kasbiy faoliyatdagi stress va charchoqlarni bartaraf etish
19.09.2024 sanasida Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi stajor-o’qituvchisi Raximova Gulchexraning “Kasbiy faoliyatdagi stress va charchoqlarni bartaraf etish &
Urganch davlat universiteti Meva-sabzavotchilik kafedra o‘qituvchisi Saparbayev.Z "Piyoz ko’chatidan yetishtirish texnologiyasini “Venn diagrammasi “ metodi yordamida " ilmiy-nazariy seminari
Bugungi kunda dunyo bo’yicha 886,9 mln. gektar maydonlarda tuproqqa ishlov berilib, qishloq xo’jaligi mahsulotlari yetishtiriladi. Uning 43,8 foiz qismida yangi rusurstejamkor, minimal va
Urganch davlat universiteti Meva-sabzavotchilik o‘qituvchisi Abdullayev.D “Qovun kasalliklariga qarshi kurashish mavzusini “Klaster” metodidan foydalanish”mavzusida ilmiy-nazariy seminari
ntraknozlar (yun. anthrax — kumir, nosos — kasallik) — oʻsimliklarning poya, barg va mevalarida Gloeosporium, Colletotrichum va Kabatilla urugʻlariga mansub parazit zamburugʻlar qoʻz

РОЛЬ ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ В ПРЕПОДАВАНИИ АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА В ВУЗЕ
Сегодня, 25.09.2024, в 11:50 состоялся научно-методический семинар преподавателя кафедры «Английский язык и литература» Рузметовой Озоды на тему «РОЛЬ ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ В ПРЕ
Устранение стресса и усталости в профессиональной деятельности
19.09.2024 был проведен семинар-тренинг на тему «Устранение стресса и усталости в профессиональной деятельности» Рахимовой Гульчехрой, преподавателем-стажером кафедры английский  язык
UrDU tuzilmasidagi "Qatagʻon qurbonlari xotirasi" muzeyiga Yozuvchilar uyushmasi jamoasi tashrif buyurdi.
29-avgust kuni UrDU tuzilmasidagi "Qatagʻon qurbonlari xotirasi" muzeyiga Yozuvchilar uyushmasi jamoasi  tashrif  buyurdi.  Mehmonlar bilan o'tkazilgan uchrashuvda muzey d
Сапарбаев З., преподаватель кафедры плодоовощной деятельности Ургенчского государственного университета, научно-теоретический семинар «Технология выращивания лука из рассады методом «диаграммы Венна»
Сегодня в мире проживает 886,9 миллиона человек. почва обрабатывается и на гектарах земли выращивается сельскохозяйственная продукция. В 43,8 процента из них внедрены новые энергосберегающие, минималь
Преподаватель плодоовощеводства Ургенчского государственного университета Абдуллаев Д. провел научно-теоретический семинар на тему «Применение кластерного метода в борьбе с болезнями дыни»
нтракноз (греч. anthrax — идол, nosos — болезнь) — заболевание, вызываемое паразитическими грибами, принадлежащими к родам Gloeosporium, Colletotrichum и Kabatilla, в стеблях, листья