Assalom aleykum hurmatli kuzatuvchilar! Bizning Biotexnologiya kafedramizda 12.04.2025 sanasida Shixnazarov Raximboy Rashidbek o'g'li boshchiligida uslubiy seminar bo'lib o'tdi. Semina
Urganch Davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti " Ingliz tili va adabiyoti " kafedrasida 2025-yil 2-aprel kuni 432-xonada navbatdagi ilmiy-uslubiy seminar bo'lib o'tdi. Ilmi
Assalom aleykum hurmatli kuzatuvchilar bugun 29.03.2025 sanasida Biotexnologiya kafedramizda Narimanova Gulhayo Ko'ziboyevna boshchiligida uslubiy seminar bo'lib o'tdi. Seminarda
Urganch Davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti " Ingliz tili va adabiyoti " kafedrasida 2025-yil 26-mart kuni 448-xonada navbatdagi ilmiy-nazariy seminar bo'lib o'tdi. Ilmi

On April 2, 2025, the next scientific-methodological seminar was held in room 432 at the Department of "English Language and Literature" of the Faculty of Foreign Philology at  the Urga
Assalamu alaykum, dear observers, today, on 29.03.2025, a methodological seminar was held at our Department of Biotechnology under the leadership of Narimanova Gulhayo Ko'ziboyevna. At the semin
Assalamu alaykum, dear observers! On March 27, 2025, a scientific seminar was held in our Department of Biotechnology under the leadership of Radjabova Zulaykho Bahromovna on the topic "Earthwo
On March 26, 2025, the next scientific-theoretical seminar was held at the Urgench State University in room 448 at the Faculty of Foreign Philology "English Language and Literature" dep
On March 25, 2025, the next scientific and methodological seminar was held at the Abu Rayhon Beruniy Urgench State University, at the Faculty of Foreign Languages, in the Department of "Foreign L