Pedagogik amaliyot bo'yicha konferensiya
​29 yanvar kuni Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakulteti Biologiya kafedrasi professor-o`qituvchilari va 4-bosqich talabalari bilan pedagogik amaliyot bo`yicha konferensiya bo`lib o
Ilmiy seminar R.Xajiyevning “Tabiiy ofatlar va boshqa favqulotda holatlarda aholi harakati mavzusini o’qitishda “Aqliy hujum” metodidan foydalanish” mavzusidagi uslubiy seminari bo'lib o‘tdi.
27.01.2024-yil  Smart binoning 212-xonasida “Ekologiya va hayot faoliyati xavfsizligi” kafedrasi o`qituvchisi R.Xajiyevning “Tabiiy ofatlar va boshqa favqulotda holatlarda aholi
O'zbek tilshunosligi kafedrasi seminar yig'ilishi
Urganch Davlat Universiteti Meva-sabzavotchilik kafedrasi mudiri Sadullayev Sanjarning O`zbekiston qovunlari va ularni navlari mavzusidagi ilmiy-uslubiy seminari
S.Sadullayev “O’zbekiston qovunlari va ularning navlari”mavzusida ma’ruzaga chiqdi.O‘zbekistonda yetishtiriladigan qovun navlarining aksariyati kichik ekologik moslashuvc
Urganch Davlat Universiteti Meva-sabzavotchilik kafedrasi stajor o`qituvchisi Matyoqubov Maqsadning Qovoq yetishtirishda yangi interaktiv texnologiyalarni qo`llash mavzusidagi ilmiy-uslubiy seminari

Конференция перед педагогической практикой
29 января состоялась конференция по педагогической практике с профессорами и преподавателями кафедры биологии факультета естественных и сельскохозяйственных наук и студентами 4 ступени. На конференции
27.01.2024 в кабинете 212 Умного корпуса состоялся методический семинар преподавателя кафедры «Экология и безопасность жизнедеятельности» Р.Хаджиева на тему «Использование метода &la
26.01.2024 в ауд. 208 Умного корпуса Бабаджанова С., доцент кафедры «Экология и безопасность жизнедеятельности» «Соблюдение норм минеральных удобрений на чистую продуктивность фотоси
Семинар-заседание кафедры узбекского языкознания
Научно-методический семинар на тему «Дыни Узбекистана и их сорта» Садуллаева Санджара, заведующего кафедрой фруктов и овощей Ургенчского государственного университета
С.Садуллаев прочитал лекцию на тему «Дыни Узбекистана и их сорта».Большинство сортов дыни, выращиваемых в Узбекистане, характеризуются низкой экологической адаптивностью, чему способствует
Научно-методический семинар Матёкубова Максада, преподавателя-стажера кафедры плодоовощной деятельности Ургенчского государственного университета, на тему использования новых интерактивных технологий при выращивании тыквы
Матёгубов М. прочитал лекцию на тему «Применение новых технологий в выращивании тыквы».Подготовка земли к посадке при выращивании тыквы – важное условие, обеспечивающее хорошие резул