Yangi ilmiy tadqiqotlar amalga oshirilmoqda
Joriy yilning 3-mart sanasida Filologiya fakultetida Xorazm Ma'mun akademiyasi Ijtimoiy-gumanitar fanlar bo'limi hamda Urganch davlat universiteti Filologiya mutaxassislik kafedralari qo's
UrDu rektori B.Abdullayev Kengash a’zolari ishtirokida dotsentlik diplomlarini o‘z egalariga topshirdi.
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI KENGASHINING 7-MAJLISI BO‘LIB O‘TDI 2022-yil  25-fevral  sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining  7-majlisi bo‘lib o‘tdi
INNOVATSION LOYIHALAR TAQDIMOTI O'TKAZILDI
Hududlarda intelektual va texnologik salohiyatni oshirish hamda zamonaviy infratuzilmasini shaklllantirish maqsadida hududiy ilmiy dasturlarni ishlab chiqish va ilmiy loyihalarni moliyalashtirish tizi
Kafedra majlisi o'tkazildi
4-fevral kuni soat 9:00 da Filologiya fakulteti "oOzbek tili va adabiyoti" kafedrasining navbatdagi yig'ilishi o'tkazildi. Kengashda kafedraning barcha professor-
Яна битта илмий ютуқ
2021-yil 30-dekabr kuni Menejment va marketing kafedrasi katta o'qituvchisi Cho'ponov San'at PhD ilmiy darajasini oldi.

Ведутся новые научные исследования
3 марта 2013 года на совместном заседании кафедры социально-гуманитарных наук Хорезмской академии Мамуна и кафедры филологии Ургенчского государственного университета на филологическом факультете на
Ректор УрДУ Б.Абдуллаев вручил дипломы доцентов их обладателям в присутствии членов Совета.
СОСТОЯЛОСЬ 7-ОЕ ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО УНИВЕРСИТЕТА 25 февраля 2022 года состоялось 7-е заседание Совета Ургенчского государственного университета. Заседание прошло под предс
СОСТОЯЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦИЯ ИННОВАЦИОННЫХ ПРОЕКТОВ
В целях повышения интеллектуального и технологического потенциала регионов и формирования современной инфраструктуры внедрена система развития региональных научных программ и финансирования научных пр
Состоялось заседание кафедры
4 февраля в 9:00 состоялось очередное собрание кафедры «Узбекского языка и литературы» филологического факультета. На встрече присутствовали все профессора и преподаватели кафедры
Еще одно научное достижение
30 декабря 2021 года старший преподаватель кафедры менеджмента и маркетинга Чопонов получил степень кандидата искусствоведения.