Yangi ilmiy tadqiqotlar amalga oshirilmoqda
Joriy yilning 3-mart sanasida Filologiya fakultetida Xorazm Ma'mun akademiyasi Ijtimoiy-gumanitar fanlar bo'limi hamda Urganch davlat universiteti Filologiya mutaxassislik kafedralari qo's
UrDu rektori B.Abdullayev Kengash a’zolari ishtirokida dotsentlik diplomlarini o‘z egalariga topshirdi.
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI KENGASHINING 7-MAJLISI BO‘LIB O‘TDI 2022-yil  25-fevral  sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining  7-majlisi bo‘lib o‘tdi
INNOVATSION LOYIHALAR TAQDIMOTI O'TKAZILDI
Hududlarda intelektual va texnologik salohiyatni oshirish hamda zamonaviy infratuzilmasini shaklllantirish maqsadida hududiy ilmiy dasturlarni ishlab chiqish va ilmiy loyihalarni moliyalashtirish tizi
Kafedra majlisi o'tkazildi
4-fevral kuni soat 9:00 da Filologiya fakulteti "oOzbek tili va adabiyoti" kafedrasining navbatdagi yig'ilishi o'tkazildi. Kengashda kafedraning barcha professor-
Яна битта илмий ютуқ
2021-yil 30-dekabr kuni Menejment va marketing kafedrasi katta o'qituvchisi Cho'ponov San'at PhD ilmiy darajasini oldi.

New scientific research is underway
On March 3, 2013 at the joint meeting of the Department of Social Sciences and Humanities of the Khorezm Mamun Academy and the Department of Philology of the Urgench State University at the Faculty of
Rector of UrSU B.Abdullayev presented associate professor diplomas to their owners in the presence of members of the Council.
7TH SESSION OF URGENCH STATE UNIVERSITY COUNCIL HELD On February 25, 2022, the 7th meeting of the Council of Urgench State University was held. The meeting was chaired by the rector of the universi
PRESENTATION OF INNOVATIVE PROJECTS WAS HELD
In order to increase the intellectual and technological potential of the regions and the formation of modern infrastructure, a system of development of regional scientific programs and funding of rese
A meeting of the department was held
On February 4 at 9:00 a regular meeting of the department of "Uzbek language and literature" of the Faculty of Philology was held. The meeting was attended by all professors and teachers o
Another scientific achievement
On December 30, 2021, Senior Lecturer of the Department of Management and Marketing Choponov received a PhD in Art.