2021-yil yakunlari (Buxgalteriya hisobi va audit kafedrasi)
2021-yilda "Buxgalteriya hisobi va audit" kafedrasi professor-o'qituvchilar tomonidan bir qator ilmiy va o'quv-uslubiy ishlar amalga oshirildi. Jumladan, kafedra mudiri N.Fayzul
SCOPUS jurnalida maqola chop etildi
Kafedra professor-o`qituvchilari  dots.U.Matyakubov, dots. D.Bekjanov, O.Saidmamatov, E.Ibadullayevlar , AQSHning Purdue universiteti professori Jonathon Day,  Zurich amaliy fanlar universit
Davlat oliy ta'lim muassasalarining akademik va tashkiliy-boshqaruv mustaqilligini ta'minlash bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING QARORI DAVLAT OLIY TA’LIM MUASSASALARINING AKADEMIK VA TASHKILIY-BOSHQARUV MUSTAQILLIGINI TA’MINLASH BO‘YICHA QO‘SHIMCHA CHO
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Davlat oliy ta'lim muassasalariga moliyaviy mustaqillik berish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori qabul qilindi
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING QARORI DAVLAT OLIY TA’LIM MUASSASALARIGA MOLIYAVIY MUSTAQILLIK BERISH CHORA-TADBIRLARI TO‘G‘RISIDA
Urganch davlat universiteti professor-o’qituvchilari uchun kredit-modul tizimi asosida ta’lim jarayonlarini tashkil etish bo’yicha seminar-treninglar boʻlib oʻtmoqda
2022-yilning  10-yanvar kunidan Urganch davlat universitetida  pedagog va xodimlar uchun  seminar-treninglar oʻz ishini boshladi.  Universitet rektorining buyrugʻiga asosan, Oʻquv
URDU huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/28.08.2020.1.55.03 raqamli ilmiy kengash qoshidagi ilmiy seminar yig'ilishi bo'lib o'tdi
2021-yil 30- dekabr kuni  URDU huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/28.08.2020.1.55.03 raqamli ilmiy kengash bo'lib o'tdi.Unda Iqtisodiyot fanlari bo'yicha falsafa doktori(

Итоги за 2021 год (Кафедра бухгалтерского учета и аудита)
В 2021 году профессорами и преподавателями кафедры «Бухгалтерский учет и аудит» проведен ряд научно-педагогических работ. В частности, заведующий кафедрой Н.Файзуллаев и доцент кафедры А.Ш
Статья опубликована в журнале SCOPUS
Профессора и преподаватели кафедры доцент Матякубов У.А., доцент. Д.Бекжанов, О.Саидмаматов, Э.Ибадуллаев, профессор Университета Пердью Джонатон Дэй, профессор Цюрихского университета Питер Марти, пр
О дополнительных мерах по обеспечению академической и организационно-управленческой самостоятельности государственных высших образовательных учреждений
ПОСТАНОВЛЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО ОБЕСПЕЧЕНИЮ АКАДЕМИЧЕСКОЙ И ОРГАНИЗАЦИОННО-УПРАВЛЕНЧЕСКОЙ САМОСТОЯТЕЛЬНОСТИ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ВЫСШИХ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫХ УЧРЕЖД
Принято постановление Президента Республики Узбекистан «О мерах по обеспечению финансовой независимости государственных высших учебных заведений».
ПОСТАНОВЛЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН О МЕРАХ ПО ПРЕДОСТАВЛЕНИЮ ФИНАНСОВОЙ САМОСТОЯТЕЛЬНОСТИ ГОСУДАРСТВЕННЫМ ВЫСШИМ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫМ УЧРЕЖДЕНИЯМ   В целях
Ургенчский государственный университет проводит семинары и тренинги для профессорско-преподавательского состава по организации учебного процесса на основе кредитно-модульной системы
10 января 2022 года начал свою работу семинар-тренинг для преподавателей и сотрудников Ургенчского государственного университета. Согласно приказу ректора университета Учебно-методическим отделом сос
Заседание научного семинара при ученом совете к.ф.-м.н.03/28.08.2020.1.55.03, присуждение ученых степеней в УРДУ.
30 декабря 2021 г. состоялось вручение ученого совета PhD.03/28.08.2020.1.55.03 в УРДУ. Холмуродов Фозил Сарибаевич 08.00.15 "Методы оптимального регулирования развития сельскохозяйственного пр