Filologiya fakultetida yangi dissertatsiyaning kafedra muhokamasi o'tkazildi
2021-yilning 28-dekabr kuni soat 10:00 da Filologiya fakultetining 1-ma'ruzalar zalida O'zbek tili va adabiyoti kafedrasining navbatdagi ilmiy-nazariy seminari o'tkazildi. unda tayanch dok
Texnika fanlari falsafa (PhD) doktori
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI OZIQ-OVQAT TEXNOLOGIYASI kafedrasi o’qituvchisi ACHILOVA SANOBAR SOBIROVNANI «Raqobatbardosh margarin olish uchun salomasni rafinatsiyalash jarayoninin
Filologiya fakultetida mahorat darslari davom etmoqda
Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universitetining  “Adabiyot nazariyasi va zamonaviy adabiy jarayon” kafedrasi  mudiri Bahodir Karimov  UrDU
Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat oʻzbek tili adabiyoti universiteti  “Oʻzbek adabiyoti tarixi va folklori” kafedrasi mudiri, f.f.d., professor Nurboy Jabbar
Tashakkurnoma
Filologiya fakulteti O‘zbek tilshunosligi kafedrasi  f.f.d., dotsent Abdulla Durdiboyevichga  O‘zbek tili bayrami munosabati bilan viloyat hokimi tashakkurnoma bilan taqdirladi.

Обсуждение новой диссертации состоялось на филологическом факультете
28 декабря 2021 года в 10:00 в 1-й аудитории филологического факультета состоялся очередной научно-теоретический семинар кафедры узбекского языка и литературы. Первая экспертиза диссертации основног
Доктор философии (PhD) в области технических наук
УРГЕНЧСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ Преподаватель кафедры ПИЩЕВЫХ ТЕХНОЛОГИЙ АЧИЛОВА САНОБАР СОБИРОВНА «Современная технология процесса рафинации салями с получением конкурентоспособ
На филологическом факультете продолжаются мастер-классы
Заведующий кафедрой теории литературы и современного литературного процесса Ташкентского государственного университета узбекского языка и литературы имени Алишера Навои Баходир Каримов провел мастер-к
Профессор Нурбой Джабборов проводит мастер-классы для студентов филологического факультета
Ташкентский государственный университет узбекского языка и литературы имени Алишера Навои Заведующий кафедрой истории и фольклора узбекской литературы, к.э.н. Мастер-классы и лекци
Благодарственное письмо
Кафедра узбекского языкознания филологического факультета вручила доктору филологических наук, доценту Абдулле Дурдибоевичу благодарственное письмо от губернатора области по случаю праздника узбекског