Filologiya fakultetida yangi dissertatsiyaning kafedra muhokamasi o'tkazildi
2021-yilning 28-dekabr kuni soat 10:00 da Filologiya fakultetining 1-ma'ruzalar zalida O'zbek tili va adabiyoti kafedrasining navbatdagi ilmiy-nazariy seminari o'tkazildi. unda tayanch dok
Texnika fanlari falsafa (PhD) doktori
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI OZIQ-OVQAT TEXNOLOGIYASI kafedrasi o’qituvchisi ACHILOVA SANOBAR SOBIROVNANI «Raqobatbardosh margarin olish uchun salomasni rafinatsiyalash jarayoninin
Filologiya fakultetida mahorat darslari davom etmoqda
Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universitetining  “Adabiyot nazariyasi va zamonaviy adabiy jarayon” kafedrasi  mudiri Bahodir Karimov  UrDU
Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat oʻzbek tili adabiyoti universiteti  “Oʻzbek adabiyoti tarixi va folklori” kafedrasi mudiri, f.f.d., professor Nurboy Jabbar
Tashakkurnoma
Filologiya fakulteti O‘zbek tilshunosligi kafedrasi  f.f.d., dotsent Abdulla Durdiboyevichga  O‘zbek tili bayrami munosabati bilan viloyat hokimi tashakkurnoma bilan taqdirladi.

Discussion of the new dissertation was held at the Faculty of Philology
On December 28, 2021 at 10:00 in the 1st lecture hall of the Faculty of Philology was held a regular scientific-theoretical seminar of the Department of Uzbek language and literature. The first exam
Doctor of Philosophy (PhD) in Technical Sciences
URGENCH STATE UNIVERSITY Lecturer at the Department of FOOD TECHNOLOGY ACHILOVA SANOBAR SOBIROVNA "Modern technology of the process of refining salami to obtain competitive margarine&quo
Master classes continue at the Faculty of Philology
Bahodir Karimov, Head of the Department of Literary Theory and Modern Literary Process of the Tashkent State University of Uzbek Language and Literature named after Alisher Navoi, organized a master
Head of the Department of History and Folklore of Uzbek Literature, Tashkent State University of Uzbek Literature named after Alisher Navoi, Ph.D., Professor Nurboy Jabbarov is visiting the Fac
Letter of thanks
The Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Philology awarded the Doctor of Philology, Associate Professor Abdulla Durdiboyevich with a letter of thanks from the governor of the region on th