2021-yilning 29-aprel kuni Urganch davlat universiteti  rektori B.Abdullayev boshchiligida  Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo`yicha prorektor Z.Ibragimov, Xalqaro aloqalar bo`yicha prorektor
Германия Республикаси Президентининг ташрифи
Бугун  29 май куни соат 12.20 да Хоразмвилояти хокимлигининг маънавият ва маърифат марказида Германия федератив Республикаси президенти Франк-Вальтер Штайнмайер ваунинг рафикаси Елке Бюденбенгерл
Mina Gavel
Mina Gavel martdan-maygacha bo’lgan muddatda kafedramizning professor o’qituvchilari bilan 442-xonada seminar treninglar olib borib, yangi o’qitish metodlarini o’rgatdi, &ldquo
Dierk Andresen
Ko’ngilli sifatida Germaniyadan tashrif buyurgan turizmni rivojlantirish bo’yicha yevropaning yetakchi mutaxasislaridan Dierk Andresen 18Apreldan 25 maygacha UrDUda o’z tajribasi va
2021-yil bahorgi semestrida Erasmus+ dasturining Xalqaro kredit mobilligi loyihasi
2021-yil bahorgi semestrida Erasmus+ dasturining Xalqaro kredit mobilligi loyihasi doirasida universitetning 2 nafar talabasi va 1 nafar xodimi Ruminiya davlatining Kluj-Napoka qishloq xoʼjalik va vet
Kaliforniyaning Berkliy universiteti hamda Urganch davlat universitetining interaktiv ko‘p tarmoqli o‘qitish loyihasi
Kaliforniyaning Berkliy  universiteti hamda  Urganch davlat universitetining  interaktiv ko‘p tarmoqli o‘qitish loyihasi "University of California at Berkeley  Urg

The international cooperation
On April 29, 2021, Rector of Urgench State University B. Abdullaev, Vice-Rector for Research and Innovation Z. Ibragimov, Vice-Rector for International Relations G. Urazbayev, Dean of the Faculty of P
Visit of the President of the Federal Republic of Germany
On May 29, at 12.20, the Khorezm province administration met with the President of the Federal Republic of Germany Frank-Walter Steinmeier and his wife JelskBudennmen, Governor of Khorezm region F. Er
Mina Gavel
During the period from March to May, Mina Gavel held workshops in Room 442 with teaching staff of our department, taught new teaching methods, organized “Speaking Club” and conducted inter
Dierk Andresen
Dierk Andresen, a prominent European tourism development specialist from Germany, volunteered to teach his experience and knowledge to students of the “Economy and Tourism”, the tourism
In the spring semester of 2021 in the framework of the Erasmus
In the spring semester of 2021 in the framework of the  Erasmus +  ICM  project 2 students and 1 staff of the University are passing an internship at the University of Agriculture and V
An interactive multidisciplinary educational project of the University of California at Berkeley and Urgench State University
Since January 2020, research has been conducted within the framework of the interactive multidisciplinary educational project "University of California at Berkeley Urgench State University Uzbeki