O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan 2017 yil 20 apreldagi qabul qilingan “Oliy ta’lim tizimini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-29
А.Рахимбоев “Эл-юрт умиди” фонди танловининг ғолиби
- 2019 йил ноябрь-декабрь ойларида кафедра ўқитувчиси А.Рахимбоев “Эл-юрт умиди” фонди танловининг ғолиби бўлиб, Италиянинг Флоренция университетига малака оширишга юборилди;
“Туризм соҳасида технологияларнинг ўрни” мавзусида маҳорат дарси
- 2019 йилнинг ноябрь ойида Германиянинг Берлин техника университети жамият ва технология маркази директори Др.Инг. Вульф Холгер Арндт туризм йўналиши талабаларига “Туризм соҳасида технологиялар
“Хоразмдаги халқаро ва маҳаллий сайёҳларни ва Ичан Қалъа аҳолисининг муносабатини тушуниш” мавзусидаги лойиҳаси
2019 йилнинг октябрь ойида UNWTO ташкилотининг “Understanding the international and domestic tourists in Khorezm and the attitudes of Ichan Kala Residents” (“Хоразмдаги халқаро ва ма
“Агротуризм” курси бўйича маҳорат дарс машғулотлари
- 2019 йилнинг 2-6 май кунлари Италиянинг Падова университети профессори Эди Дэфранческо ва координатор, профессор Никола Венфатто туризм ва иқтисодиёт факультети талабаларига “Агротуризм”
Хорижий тил (инглиз) фанидан 56 соат дарс машғулотлари
- 2019 йил 17 апрелдан 18 майгача “Senior Experten Service” номли лойихаси бўйича келиб, Тубинген университети битказган, инглиз ва сиёсат фанлар бўйича мутахассис Дирк Хоиёнрих Андресан Т

А. Рахимбоев - победитель Фонда Эл Юрт Умиди
- ноябрь-декабрь 2019 года преподаватель кафедры А.Рахимбоев победил в конкурсе «Эль-юрт умиди» и был направлен во Флорентийский университет, Италия;
Мастер-класс «Роль технологий в туризме»
- В ноябре 2019 года д-р Инг, директор Центра общества и технологий Технического университета Берлина, Германия. Вольф Хольгер Арндт провел мастер-класс для студентов по туризму о роли техно
Проект «Понимание международных и местных туристов в жителях Хорезма и Ичан-Калы»
В октябре 2019 года преподаватели и студенты кафедры активно участвовали в проекте ЮНВТО «Понимание международных и внутренних туристов в Хорезме и отношения жителей Ичан-Калы». они приш
Мастер-классы по курсу "Агротуризм"
2-6 мая 2019 года Эди Дефранческо, профессор Университета Падуи в Италии, и Никола Венфатто, координатор, провели мастер-класс по «Агротуризму» для студентов туризма и экономики, а также
56 часов занятий по иностранному языку (английскому)
С 17 апреля по 18 мая 2019 года Дирк Хойонрих Андресан, специалист по английскому языку и политологии, окончил Тюбингенский университет по проекту службы старших экспертов. проведенные классные часы