O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan 2017 yil 20 apreldagi qabul qilingan “Oliy ta’lim tizimini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-29
А.Рахимбоев “Эл-юрт умиди” фонди танловининг ғолиби
- 2019 йил ноябрь-декабрь ойларида кафедра ўқитувчиси А.Рахимбоев “Эл-юрт умиди” фонди танловининг ғолиби бўлиб, Италиянинг Флоренция университетига малака оширишга юборилди;
“Туризм соҳасида технологияларнинг ўрни” мавзусида маҳорат дарси
- 2019 йилнинг ноябрь ойида Германиянинг Берлин техника университети жамият ва технология маркази директори Др.Инг. Вульф Холгер Арндт туризм йўналиши талабаларига “Туризм соҳасида технологиялар
“Хоразмдаги халқаро ва маҳаллий сайёҳларни ва Ичан Қалъа аҳолисининг муносабатини тушуниш” мавзусидаги лойиҳаси
2019 йилнинг октябрь ойида UNWTO ташкилотининг “Understanding the international and domestic tourists in Khorezm and the attitudes of Ichan Kala Residents” (“Хоразмдаги халқаро ва ма
“Агротуризм” курси бўйича маҳорат дарс машғулотлари
- 2019 йилнинг 2-6 май кунлари Италиянинг Падова университети профессори Эди Дэфранческо ва координатор, профессор Никола Венфатто туризм ва иқтисодиёт факультети талабаларига “Агротуризм”
Хорижий тил (инглиз) фанидан 56 соат дарс машғулотлари
- 2019 йил 17 апрелдан 18 майгача “Senior Experten Service” номли лойихаси бўйича келиб, Тубинген университети битказган, инглиз ва сиёсат фанлар бўйича мутахассис Дирк Хоиёнрих Андресан Т

A. Rakhimboev is a winner of the El Yurt umidi
- November-December 2019 teacher of the department A.Rakhimboev won the competition "El-yurt Umidi" and was sent to the University of Florence, Italy;
Master-class on “The role of technology in tourism”
- In November 2019, Dr.Ing, Director of the Center for Society and Technology of the Technical University of Berlin, Germany. Wolfe Holger Arndt conducted a master class for tourism students on the
Project “Understanding of International and Local Tourists in Khorezm and Ichan Kala Residents”
In October 2019, teachers and students of the department actively participated in the UNWTO project “Understanding the international and domestic tourists in Khorezm and the attitudes
Master classes on the course "Agrotourism"
- On May 2-6, 2019, Edi Defranchesco, Professor of Padova University in Italy, and Nicola Venfatto, Coordinator, conducted a master class on "Agrotourism" for students of tourism a
56 hours of classes in foreign language (English)
rom April 17 to May 18, 2019, Dirk Hoyonrich Andresan, a specialist in English and political science, graduated from the University of Tubingen under the Senior Experten Service project. held high-l