Бугун 4 курс экология йуналиши талабаларининг Педагогик амалиёт бўйича талабаларнинг амалиёт фаолияти кузатилди ва ўрганилди. Дастлабки ташриф Урганч Автомобил ва йўллар техникумида бўлиб, у ерда жами
Kimyoviy texnogiyalar fakultetida talaba-yoshlar ishtirokida "2-fevral — Butunjahon suvli-botqoqli yerlar kuni" munosabati bilan davra suhbati o'tkazildi.
Unda Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o'zgarishi vazirligi Muhofaza etiladigan tabiiy hududlar departamenti "Xorazm milliy tabiat bog'i"ning xodimlari tomonidan kun
Urganch davlat universitetida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida obodonlashtirish va ko’kalamzorlashtirish ishlari davom etmoqda
Kuzgi mavsumda universitetimiz hududiga har xil turdagi dekorativ va mevali daraxtlar, gul ko’chatlari ekilishi reja asosida davom qilmoqda. Loyihadan ko’zlangan asosiy maqsad universiteti
Urganch davlat universiteti dala tajriba maydonida "Ustozlar bog'i" yaratildi
Bugun, 6-noyabr kuni Urganch davlat universitetining Urganch tumanida joylashgan dala tajriba maydonida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida kuzgi mavsumda koʻchat ekish yuzasidan
Urganch davlat universitetida “Yashil makon” loyihasi doirasida kuzgi koʼchat ekish mavsumi davom etmoqda
Kuzgi mavsumda 110 ta archa, 150 ta dub, 80 ta olcha, 60 ta gujum, 40 ta terak va 400 koʻchat koʻp yillik gullar ekildi. Universitetning o‘quv tajriba maydonidan 1 gektar yer maydoni ajratilib,

Today, the practical activities of the 4-year ecology students were observed and studied. The first visit was at the Urganch Automobile and Road Technical College, where a total of 16 students were de
In the Faculty of Chemical Technologies, a roundtable discussion was held with the participation of students and young people in connection with "February 2 - World Wetlands Day".
The employees of the Department of Protected Natural Areas of the Ministry of Ecology, Environmental Protection and Climate Change "Khorazm National Nature Park" carried out promotional acti
At Urganch State University, flourishing and landscaping works are ongoing within the framework of the national project "Green Space"
Planting of various types of decorative and fruit trees and flower seedlings on the territory of our university in the autumn season continues according to plan. The main goal of the project is to bea
"Teachers' Garden" was created at the field experiment site of Urganch State University
Today, on November 6, a seminar on planting seedlings in the autumn season was organized in the field experiment area of Urganch State University located in Urganch district within the national projec
Autumn planting season continues at Urganch State University as part of the "Green Space" project
110 fir trees, 150 oak trees, 80 cherry trees, 60 gujum trees, 40 poplar trees and 400 seedlings of perennial flowers were planted in the autumn season. 1 hectare of land was allocated from the educat