Talaba-yoshlarning kitobga bo'lgan mehrini yanada oshirish, kitobxonlik madaniyatini yoshlar orasida keng targ'ib qilish maqsadida an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Kitobx
“Universitet malikasi”
Joriy yil 30-noyabr kuni UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi, “Qizlarjon”, “Lider qizlar” klublari hamda O‘zLiDeP hamkorlikda “Tazyiq va zo’ravonlikka qarshi
Televideniyeda "Til — millat ko‘zgusi" ko'rsatuvi
O‘zMTDP Xorazm viloyat Kengashi xodimlari, deputatlari va bir guruh faol yoshlar "Til — millat ko‘zgusi" ko'rsatuvining ochiq muloqotida jonli efirda chiqish qilishdi.
“Nodirai davronlar” ko'rik-tanlovining Xorazm viloyat bosqichi o'tkazildi.
Хotin-qizlarda milliy qadriyatlarimizga hurmat tuyg'usini shakllantirish, ularning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, huquqiy ongi va madaniyatini yuksaltirish, siyosiy yetakchilik qobiliyatini
KOREYS TILINI O’RGANISH KUNI
Xorijiy filologiya fakultetida kiritilgan takliflarga ko’ra, xafta kunlari turli xorijiy tillarni o’rganish kunlari deb e’lon qilindi. Shu munosabat bilan, shanba 18 noyabr kuni &ldq

The next edition of the "Kitobkhan Talaba" competition, which is traditionally held in order to further increase the love of students and youth for books, and to widely promote the culture o
"University Queen"
On November 30 of this year, the "University Queen" pageant was organized as part of the week "Fighting oppression and violence" in cooperation with the Women's Consultative Co
"Language is the mirror of the nation" show on TV
The Khorezm regional stage of the "Nodirai Davron" competition was held.
The Khorezm regional stage of the "Rare Times" competition was held in order to create a sense of respect for our national values in women and girls, to increase their socio-political activi
KOREAN LANGUAGE LEARNING DAY
According to the proposals introduced in the faculty of foreign philology, the days of the week were declared as days of learning different foreign languages. In this regard, "Korean Language Lea