Talaba-yoshlarning kitobga bo'lgan mehrini yanada oshirish, kitobxonlik madaniyatini yoshlar orasida keng targ'ib qilish maqsadida an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Kitobx
“Universitet malikasi”
Joriy yil 30-noyabr kuni UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi, “Qizlarjon”, “Lider qizlar” klublari hamda O‘zLiDeP hamkorlikda “Tazyiq va zo’ravonlikka qarshi
Televideniyeda "Til — millat ko‘zgusi" ko'rsatuvi
O‘zMTDP Xorazm viloyat Kengashi xodimlari, deputatlari va bir guruh faol yoshlar "Til — millat ko‘zgusi" ko'rsatuvining ochiq muloqotida jonli efirda chiqish qilishdi.
“Nodirai davronlar” ko'rik-tanlovining Xorazm viloyat bosqichi o'tkazildi.
Хotin-qizlarda milliy qadriyatlarimizga hurmat tuyg'usini shakllantirish, ularning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, huquqiy ongi va madaniyatini yuksaltirish, siyosiy yetakchilik qobiliyatini
KOREYS TILINI O’RGANISH KUNI
Xorijiy filologiya fakultetida kiritilgan takliflarga ko’ra, xafta kunlari turli xorijiy tillarni o’rganish kunlari deb e’lon qilindi. Shu munosabat bilan, shanba 18 noyabr kuni &ldq

Состоялся очередной конкурс «Китобхан Талаба», который традиционно проводится в целях дальнейшего повышения любви студентов и молодежи к книге, широкой пропаганды культуры чтения среди мол
«Королева университета»
30 ноября текущего года в рамках недели «Борьба с угнетением и насилием» совместно с Женским консультативным советом УрДУ, клубами «Кизларжон», «Девочки-лидеры» и У
Шоу «Язык – зеркало нации» на ТВ
Сотрудники, депутаты Хорезмского областного совета УзМДП и группа активной молодежи выступили в прямом эфире открытого диалога программы «Язык – зеркало нации». В ходе показа было
Состоялся Хорезмский областной этап конкурса «Нодирай Даврон».
Хорезмский областной этап конкурса «Редкие времена» проводился в целях формирования у женщин и девушек чувства уважения к нашим национальным ценностям, повышения их общественно-политическо
ДЕНЬ ИЗУЧЕНИЯ КОРЕЙСКОГО ЯЗЫКА
Согласно предложениям, внесенным на факультете иностранной филологии, дни недели были объявлены днями изучения разных иностранных языков. В связи с этим в субботу, 18 ноября, был проведен «День