Urganch davlat universitetida "Ko'zlardagi dunyo" kitobi taqdimoti va adabiy anjuman bo‘lib o‘tmoqda
Universitet tyutorlari uchun navbatdagi oʼquv-seminar boʼlib oʼtdi
Bugun, 7-oktabr kuni universitet tyutorlari uchun navbatdagi oʼquv-seminar boʼlib oʼtdi. Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, universitet Bosh hisobchisi A.Xaitboyev, fakultet yoshlar bilan is
Tabiat qoʻynida “Zakovat” intellektual oʻyini tashkil etildi
Bugun, 6-oktabr kuni ''XXI asr ayoli'' festivali doirasida “11-oktabr –Xalqaro qizlar kuni” munosabati bilan Uragnch davlat universiteti talaba-qizlari oʻrt
Taniqli ijodkorlar bilan davra suhbatlari tashkil etilmoqda
Bugun, 3-oktabr sanasida iste'dodli yozuvchi, tarjimon, taniqli jurnalist, "Shuhrat" medali sohibi Nabijon Boqiy ishtirokida UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti talabalari bilan davra
"Kitobxon talaba" — bilimdonlar maydoni!
Talaba-yoshlarning bo'sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish,  ular orasida kitobxonlik madaniyatini keng targ'ib qilish, kitobga bo'lgan mehrini yanada oshirishni maqsad qilgan "K
"Dog'iston donishmandi" kitobi taqdimoti o'tkazildi
Bugun, 29-sentabr kuni Urganch davlat universiteti O'zbek filologiyasi fakultetida taniqli o'zbek yozuvchisi, shoir, tarjimon, Respublikada xizmat ko'rsatgan madaniyat xodimi Yangiboy Qo&#

Состоялся очередной обучающий семинар для преподавателей вузов
Сегодня, 7 октября, состоялся очередной образовательный семинар для тьюторов университета. В нем приняли участие первый проректор УрГУ Д. Ибадуллаев, главный бухгалтер университета А. Хаитбоев, замест
Интеллектуальная игра "Заковат" была организована на лоне природы
Сегодня, 6 октября, в рамках фестиваля "Женщина 21 века" и в связи с "11 октября - Международным днем девочек" среди студентов Ургенчского государственного университета прошла инте
Организуются круглые столы с известными артистами.
Сегодня, 3 октября, состоялся круглый стол со студентами факультета узбекской филологии УрГУ с участием Набиджона Баки – талантливого писателя, переводчика, известного журналиста, обладателя мед
«Книжный студент» — поле ученых!
Сегодня конкурс «Готовый студент», целью которого является содержательная организация свободного времени студентов, широкая пропаганда среди них культуры чтения, повышение любви к книге, с