Fakultetimizning bir guruh professor-o'qituvchilari taqdirlandilar
2023-yil  26-yanvar  sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining  6-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’z
Mahallalarda to'garak mashg'ulotlari o'tkazilmoqda
UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi  S.Bekchanova tomonidan Jaloliddin Manguberdi mahallasida tashkillashtirilgan "Turk tili" to'garagi
Bayramga munosib tuhfa
Urganch davlat universitetida bir vaqtning o‘zida Kimyoviy texnologiyalar fakulteti, 800 o‘rinli talabalar turar joyi va  texnoparning ochilish marosimi katta xursandchilik bilan foyd
Urganch davlat universitetida Yangi yil bayram shukuhi
Joriy yilning 23-dekabr sanasida UrDU Sirtqi bo'limining Maktabgacha ta'lim yo'nalishi talabalari ishtirokida  UrDU akademik litseyida "Yangi yilim-yaxshi yilim" nomli ma
I-Xalqaro forum
O‘zbekiston – Koreya universitetlari talabalar almashinuvi dasturi doirasida I-Xalqaro forumi muvaffaqiyatli o‘tdi. Forum davomida har ikki universitet talabalari o‘z fikr-
Filologiya fakultetida "Yilning eng yaxshi talabalar teatr studiyalari" ko'rik-tanlovining fakultet bosqichi o'tkazildi

Награждена группа профессоров и преподавателей нашего факультета
26 января 2023 года состоялось 6-е заседание Совета Ургенчского государственного университета. Совет прошел под председательством ректора университета Бахрома Абдуллаева и членов совета. Ректор нача
В микрорайоне Джалолиддина Мангуберди открылся клуб «Турецкий язык», организованный преподавателем кафедры узбекского языка и литературы филологического факультета УрГУ С. Бекчановой. 27
Подарок, достойный праздника
В Ургенчском государственном университете одновременно с большой радостью сданы в эксплуатацию химико-технологический факультет, студенческое общежитие на 800 мест и технопарк. https://youtube.com/
Празднование Нового года в Ургенчском государственном университете
23 декабря текущего года в академическом лицее УрДУ состоялось духовно-просветительское мероприятие под названием «Новый год – хороший год» с участием учащихся отделения дошкольного
21 декабря с.г. команда «Исте'дод» в составе студентов 221-й европейской группы под руководством тьютора С.Бобожоновой приняла участие в конкурсе «Лучшие студенческие театральн