“Tinchlik va osoyishtalik uchun kurashmoq kerak” mavzusida davra suhbati
Tadbirni fakultet tyutori R.Matchanov ochib berar ekan, talabalarni tadbir mehmonlari bilan tanishtirib, kun tartibidagi masala yuzasidan to‘xtaldi. Shundan so‘ng universitet profilakti
"Yosh lingvistlar" to'garagi tashkil qilindi
Bugun UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi  o'qituvchisi Madrimova Zamira tomonidan  fakultetimizda lingvistik tahlilga qiziquvchi talabalar uchun tashkil qilinga
Talabalarimiz yuksak yutuqlarga erishmoqda
Buxoro davlat universitetida Oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida o‘tkaziladigan “Eng yaxshi kitobxon talaba” respublika  ko‘rik-tanlovining hududiy 4-bosqichi o
1-oktabr "Xalqaro qizlar kuni" munosabati bilan tadbirlarimiz davom qilmoqda.
11-oktabr "Xalqaro qizlar kuni" munosabati bilan tadbirlarimiz davom qilmoqda. 2022-yil 14-oktabr kuni Filologiya fakulteti Xotin-qizlar maslahat kengashi, "Qizlarjon" va "Ora
Fakultetimizda 11-oktabr - "Xalqaro qizlar kuni" munosib tarzda nishonlandi
Filologiya fakultetida 1-oktabr "Xalqaro qizlar kuni" munosabati bilan Filologiya fakulteti "Qizlarjon" klubi tomonidan "Qo'li gul qizlar" nomli ijodiy ishlar tanlovi
Mahallalar bilan hamkorligimiz davom etmoqda
Joriy yilning 6-oktabr kuni Filologiya fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi  o'qituvchisi  Madrimova Zamira Jaloliddin Manguberdi mahallasida tashkillashtirilgan "Star

Круглый стол на тему «За мир и спокойствие надо бороться».
Открывая мероприятие, тьютор факультета Р. Матчанов представил студентов гостям мероприятия и рассказал о вопросах повестки дня. После этого выступил инспектор-профилактор университета лейтенант Са
Создан кружок «Молодые лингвисты».
Сегодня преподаватель кафедры узбекского языкознания филологического факультета УрГУ Мадримова Замира провела очередное занятие кружка «Молодые лингвисты» на тему «Анализ словосоче
Наши ученики делают большие успехи
В Бухарском государственном университете прошел областной 4-й этап республиканского конкурса «Лучший читатель-студент» среди высших учебных заведений. По заключению жюри: Первое мест
1 октября наша деятельность продолжается в связи с "Международным Днем Девочек".
11 октября наша деятельность в связи с "Международным Днем Девочки" продолжается. 14 октября 2022 года Женский экспертный совет филологического факультета, клубы «Кизларжон» и
11 октября - на нашем факультете достойно отметили "Международный день девочек"
По случаю «Международного дня девочек» 1 октября филологический факультет организовал конкурс творческих работ «Девочки с цветами» клубом «Кизларжон» филологическ
Наше сотрудничество с соседями продолжается
6 октября текущего года преподаватель кафедры узбекского языкознания филологического факультета Мадримова Замира Джалолиддин провела очередной урок с членами группы «Начни учить английский язы