Mahallalarda davra suhbatlari tashkil qilinmoqda
Joriy yilning 6-oktabr kuni UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi Sevara Bekchanova Jaloliddin Manguberdi mahallasida bo'lib, "Jamiyatda ayollarnin
Fakultetimizda bayram shukuhi
Bugun, 30-sentabr Urganch davlat universiteti Filologiya fakultetida bayram shukuhi kezmoqda. Erta tongdan fakultet binosi  bayramona bezatilib,  professor-o‘qituvchilar musiqa sadolar
"She'riyat shohsupasi" ko'rik-tanlovining yangi o'quv yilidagi ilk soni bo'lib o'tdi
Bugun, 29-sentabr kuni Filologiya fakulteti tomonidan universitet miqyosida an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "She'riyat shohsupasi" ko'rik-tanlovining yangi oʻquv yil
Faxriy ustozlarimiz mudom e'zozda!
Joriy yilning 27-sentabr kuni Filologiya fakulteti tyutori G.Qozoqova 204-guruh talabalari bilan birgalikda "1-oktabr -- Ustoz va murabbiylar kuni" munosabati bilan fakultetda o'zining k
Fakultetimiz professor-o'qituvchilari mahallarda fan to'garaklari tashkil qilmoqdalar
Filologiya fakulteti “O'zbek tilshunosligi” kafedrasi  o'qituvchisi  M.Matnazarov “Jaloliddin Manguberdi” mahallasida o'zbek tili va adabiyotiga qiziquvch
Fakultetimizda "Zakovat" intellektual o'yini o'tkazildi
Joriy yilning 16-sentabr kuni Filologiya fakultetida O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi A.Otaboyev hamda 191-guruh talabasi T.Xolmenova tomonidan fakultetning 1-2-bosqich talabala

В микрорайонах организуются круглые столы
6 октября текущего года Севара Бекчанова, преподаватель кафедры узбекского языка и литературы филологического факультета УрГУ, посетила микрорайон Джалолиддина Мангуберди и провела беседу на тему &l
На нашем факультете праздник
Сегодня, 30 сентября, филологический факультет Ургенчского государственного университета отмечает праздник. С раннего утра здание факультета празднично украшено, профессоров и преподавателей встреча
Состоялся первый выпуск конкурса «Поэтический подиум» в новом учебном году
Сегодня, 29 сентября, на филологическом факультете состоялся первый в новом учебном году конкурс «Подиум поэзии». В нем приняли участие профессора-преподаватели и студенты филологическог
Наши заслуженные учителя всегда в почете!
27 сентября с.г. тьютор филологического факультета Газокова Г. вместе со студентами 204 группы по случаю «1 октября - День учителей и наставников» доцент Озод, работавший в профессорско-
Профессора и преподаватели нашего факультета организуют научные клубы в населенных пунктах.
М. Матназаров, преподаватель кафедры «Узбекское языкознание» филологического факультета, ведет деятельность научного клуба для молодежи района, интересующейся узбекским языком и литерату
На нашем факультете прошла интеллектуальная игра «Заковать».
16 сентября с.г. преподаватель кафедры узбекского языка и литературы А.Отабоев и студентка 191 группы Т.Холменова ознакомили студентов 1-2 факультета с важностью проведения интеллектуальной игры &la