Magistratura va doktoranturaga qabuldagi chet tili sertifikati bo‘yicha yengilliklar berildi
Anjumanda qayd etilganidek, topshiriqqa binoan magistratura va doktoranturaga qabul qilishda xorijiy tilni bilish to‘g‘risidagi sertifikat talabi quyidagicha o‘zgartiriladi: ➖ ta&rs
O’qima uqi, eshitma tingla!
Bugun Toshkent shahridagi Yoshlar ijod saroyida Yoshlar ishlari agentligining “Mutolaa” loyihasi taqdimoti va “Qo‘rqma” filmi premyerasi bo’lib o’tdi.
Talabalar turar joyida "Muhammad Yusuf ijodiy faoliyati" mavzusida uchrashuv o'tkazildi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti Sh.X.Norbayeva, o'qituvchi M.R.Atabayeva va D.A.Sultonovalar joriy o'quv yili davomida o'tkazilishi belgi
Bugun, 17-aprel kuni Urganch davlat universitetida ”Prokuror va yoshlar uchrashuvi” bo’lib o’tdi.
Ushbu uchrashuv yoshlar o’rtasida mavjud muammolarni o‘rganish, qiziqish va intilishlarini aniqlash hamda ko‘maklashish maqsadida tashkil etilib, unda universitet birinchi prorektori
Rektor universitetda olib borilayotgan qurilish ishlarini koʻzdan kechirdi
27-mart kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev universitetning asosiy hududida yangi barpo etilayotgan 5 qavatli, 1000 oʻringa moʻljallangan kutubxona hamda Urganch tumani “M
"Navro'zi ayyom muborak!" mavzusida talabalar turar joyida uchrashuv uyushtirildi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti S.Ro'zimboyev va kafedra o'qituvchilari F.Masharipova, Z.Madrimovalar O'zbek tilshunosligi kafedrasi prof

Смягчен сертификат по иностранному языку для поступления в магистратуру и докторантуру
Как отмечалось на конференции, требование о наличии сертификата иностранного языка для поступления в магистратуру и докторантуру будет изменено следующим образом: ➖отменяется требование наличия серти
Read, read, listen!
Презентация проекта Агентства по делам молодежи «Мутолаа» и премьера фильма «Страх» прошли сегодня во Дворце творчества молодежи в Ташкенте. Премьеру этого фильма онлайн так
Доцент кафедры узбекского языкознания Ш.Х.Норбаева, преподаватель М.Р.Атабаева и Д.А.Султонова посетили ТТЖ №5 и провели круглый стол со студентами в рамках плана мероприятий, запланированных к провед
Сегодня, 17 апреля, в Ургенчском государственном университете прошла «Встреча прокурора и молодежи».
Данная встреча была организована с целью изучения существующих проблем среди молодежи, выявления ее интересов и стремлений и оказания им помощи. В ней приняли участие первый проректор университета Д.И
Ректор ознакомился с ходом строительных работ в университете
27 марта ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев сообщил о ходе строительных работ 5-этажной библиотеки на 1000 мест, возводимой в основной зоне университета, и 7-этажной биб
С. Розимбоев, доцент кафедры узбекского языкознания факультета узбекской филологии УрГУ, и преподаватели кафедры Ф. Машарипова, З. Мадримовалар, профессора и преподаватели кафедры узбекского языкознан