O'zbek va ozarbayjon filologiyasining dolzarb masalalari mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjumanda O'zbek tilshunosligi kafedrasining ishtiroki
Professor-o'qituvchilarimiz Ozarbayjon Respublikasi Milliy Ilmlar akademiyasida Ozarbayjon shoiri Muhammad Fuzuliy tavalludining 530 yilligiga bag'ishlangan xalqaro ilmiy konferensiyada ishtirok etdilar
Joriy 15-aprel kuni Ozarbayjon Respublikasi Milliy Ilmlar akademiyasida Ozarbayjon shoiri Muhammad Fuzuliy tavalludining 530 yilligiga bag'ishlangan xalqaro ilmiy konferensiya bo'lib o'tdi
O'zbek va ozarbayjon filologiyasining dolzarb masalalari" mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjumanning ochilishi bo'lib o'tdi.
Xorazm ixtisoslashtirilgan san'at maktab-internati va 24-maktab bilan hamkorlikda pedagogik amaliyot.
“Eko-zakovat” musobaqasi tashkil etildi
15-aprel – “Ekologiyaga oid bilimlar kuni” hamda 22-aprel – “Xalqaro yer kuni” munosabati bilan Urganch davlat universiteti “Ekologiya va HFX” kafedrasi

Наши профессора и преподаватели приняли участие в международной научной конференции, посвящённой 530-летию со дня рождения азербайджанского поэта Мухаммада Физули в Национальной Академии Наук Азербайджанской Республики.
15 апреля в Национальной академии наук Азербайджанской Республики прошла международная научная конференция, посвященная 530-летию со дня рождения азербайджанского поэта Мухаммада Физули. Приезжая деле
Состоялось открытие международной научно-практической конференции на тему «Актуальные вопросы узбекской и азербайджанской филологии».
Организован конкурс «Эко-заковат»
По случаю 15 апреля – «Дня экологических знаний» и 22 апреля – «Международного дня Земли» в Ургенчском государственном университете кафедрой «Экология и ТЭК&r