28-mart kuni Urganch davlat universitetida milliy va xalqaro reytinglarda yuqori o‘rinlarni egallash, professor-o‘qituvchilarning faoliyatini jahon standartlari asosida baholash va rag&lsq
Urganch davlat universiteti Meva-sabzavotchilik kafedrasi mudiri q.x.f.n dotsent Sadullayev Sanjarbekning Sabzavot ekinlarining batonik ta’rifi,marfalogogik va biologogik xususiyatlari mavzusidagi ilmiy-nazariy seminari
Ma’ruzada ma’ruzachi sabzavotlarning batonik ta’rifi haqida gapirdi, Sabzavot ekinlari  — asosan, sabzavot olish uchun yetishtiriladigan madaniy oʻsimliklar guruhi. 120 da
Mashg'ulotlarda turli metodlardan foydalanish ta`lim sifatini oshiradi
Joriy yilning 28-mart kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi katta o'qituvchisi S.Ruzmetov Filologiya va tillarni o'qiti
A.S.Pushkin nasrining xususiyatlarini o`rganish
Joriy 28-mart kuni O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi katta o'qituvchisi B.Abdullayeva tomonidan Filologiya va tillarni o'qiti
M. Bulgakovning “It yuragi” hikoyasida ijtimoiy satira.
Joriy yilning 28-mart kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi Sh. Katayeva o'zga tilli guruhlarda rus tili ta

В Ургенчском государственном университете организован семинар по внедрению системы KPI.
28 марта в Ургенчском государственном университете в целях занятия высоких мест в национальных и международных рейтингах, для поощрения работы профессоров-преподавателей на основе мировых стандартов в
Научно-теоретический семинар заведующего кафедрой плодоовощной продукции Ургенчского государственного университета, доцента Садуллаева Санжарбека на тему морфологических и биологических свойств
В лекции докладчик рассказал о батоническом определении овощей: Овощные культуры – это группа культурных растений, которые выращиваются преимущественно для производства овощей. Известно более 12
Использование различных методов в обучении повышает качество образования
28 марта текущего года старший преподаватель кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии УрГУ С.Рузметов открыл для студентов 211 группы курс «Стилистика русского я
Изучение особенностей прозы А. С. Пушкина
28 марта старший преподаватель кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии Абдуллаева Б. прочитала лекцию студентам 221-222-223 группы фи
Социальная сатира в повести М.Булгакова «Собачье сердце»
28 марта текущего года преподаватель кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии УрГУ Ш. Катаева провела открытое практическое занятие по предме