O'zbek filologiyasi fakulteti tomonidan Navro'z ayyomi munosabati bilan “Olam nurga to'lsin sen bilan, Navro'z!” ezgu shiori ostida universitet jamoasi uchun bayram konserti tashkil etildi.
Bugun Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida O'zbek filologiyasi fakulteti tomonidan Navro'z ayyomi munosabati bilan “Olam nurga to'lsin sen bilan, Navro'z!” ezgu s
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI REKTORI BAXROM ABDULLAYEVNING NAVRO'ZI AYYOM MUNOSABATI BILAN BAYRAM TABRIGI
Assalomu alaykum, hurmatli universitet jamoasi! O'lkamizga yangilanish, yasharish va  mehr-oqibat timsoli bo'lgan bahor fasli kirib kelishi bilan mamlakatimiz bo'ylab orziqib kutil
Turkiyalik sayyohlar UrDUda
Joriy yilning 18-21 mart kunlari Turkiya Respublikasining oliy oʻquv yurtlari xodimlari va mudofaa tizimining isteʼfodagi vakillaridan tashkil topgan 22 kishilik sayyohlik guruhining Xorazm viloyatiga
Bugun, 20-mart kuni Urganch davlat universiteti va Hindistonning Anand xalqaro muhandislik kolleji bilan onlayn uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda UrDU rektori B.Abdullayev, Xalqaro hamkorlik bo
Milliy sport turlari va xalq o’yinlari musobaqasi oʻtkazildi
O‘zbek xalq milliy o‘yinlari o‘zining uzoq o‘tmishiga, boy tarixiga ega. Ajdodlardan avlodlarga meros sifatida o‘tib kelayotgan, ma’naviy boyligimiz, qadriyatlarimi

«Наполни мир светом вместе с тобой, Навруз!» Для коллектива университета был организован праздничный концерт под дворянским девизом.
Сегодня во Дворце культуры Ургенчского государственного университета на факультете узбекской филологии состоялся концерт по случаю Навруза «Пусть мир наполнится светом с тобой, Навруз!» Дл
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI REKTORI BAXROM ABDULLAYEVNING NAVRO'ZI AYYOM MUNOSABATI BILAN BAYRAM TABRIGI
Assalomu alaykum, hurmatli universitet jamoasi! O'lkamizga yangilanish, yasharish va  mehr-oqibat timsoli bo'lgan bahor fasli kirib kelishi bilan mamlakatimiz bo'ylab orziqib kutil
Представлена праздничная программа факультета узбекской филологии
Сегодня во Дворце культуры Ургенчского государственного университета на факультете узбекской филологии состоялся концерт по случаю Навруз под девизом «Пусть мир наполнится светом с тобой, Навруз
Турецкие туристы в УрГУ
18-21 марта текущего года туристическая группа в составе 22 человек, состоящая из сотрудников высших учебных заведений Турецкой Республики и отставных представителей системы обороны посещает Хорезмску
Установлено сотрудничество с Индийским Международным инженерным колледжем Ананд
Сегодня, 20 марта, была организована онлайн-встреча с Ургенчским государственным университетом и Международным инженерным колледжем Индии Ананд. На встрече ректор УрГУ Б.Абдуллаев, проректор по меж
Состоялись соревнования национальных спортивных и народных игр
Национальные игры узбекского народа имеют давнее прошлое и богатую историю. Наши национальные игры, которые передаются из поколения в поколению, считаются нашим духовным богатством и ценностями, имеют