Milliy qadriyatlarimiz e'zozda
Bahor faslida nishonlanuvchi Navro'z bayrami o'zida milliy qadriyatlar, urf-odatlar, xalq o'yinlari kabi ma'naviy-madaniy boyliklarimizni aks ettirishi bilan barchaning dilini xushnud
Har kuning Navro'z!
Avesto bog' majmuasida Urganch davlat universiteti Pedagogika fakulteti Boshlang'ich ta'lim metodikasi kafedrasi professor-o'qituvchilari va talabalari faol qatnashdilar. Bayram tadbir
Yusuf Vazir Chamanzaminli nomidagi Ozarbayjon-O’zbekiston do’stlik markazida kitob taqdimoti bo’lib o’tdi
Bugun Urganch davlat universitetidagi Yusuf Vazir Chamanzaminli nomidagi Ozarbayjon-O’zbekiston do’stlik markazida Mammad Said O’rdubodiyning “Qilich va qalam” tarixiy ro
Navro’z ayyomi viloyatimiz miqyosida keng nishonlanmoqda
Bugun, 19-mart kuni Xorazm viloyati markazidagi "Avesto" bog' majmuasida Navro’z ayyomi munosabati bilan “Olam nurga to‘lsin sen bilan, Navro‘z!” ezgu g&rsq
Olam nurga to’lsin, sen bilan Navro’z!
Universitetimizda “Olam nurga to‘lsin sen bilan, Navro‘z!” ezgu g’oyasi ostida tashkil etilgan Navro’z sayli bugun viloyatimiz markazidagi "Avesto" bog
"Navro'zi ayyom muborak!" mavzusida talabalar turar joyida uchrashuv uyushtirildi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti S.Ro'zimboyev va kafedra o'qituvchilari F.Masharipova, Z.Madrimovalar O'zbek tilshunosligi kafedrasi prof

Our national values are respected
Nowruz holiday, celebrated in the spring season, pleases everyone as it reflects our spiritual and cultural wealth such as national values, traditions, folk games. In addition, boiling Sumalak, our na
A book presentation was held at the Azerbaijan-Uzbekistan Friendship Center named after Yusuf Vazir Chamanzaminli
Today, the historical novel "Sword and Pen" by Mammad Said Ordubadi and books of Azerbaijan folk proverbs were presented at the Azerbaijan-Uzbekistan friendship center named after Yusuf Vazi
Novruz is widely celebrated in our region
Today, March 19, in the "Avesta" garden complex in the center of Khorezm region, on the occasion of Navruz, The celebration held under the noble idea "May the world be filled with light
May the world be filled with light with you, Navruz!
In our university, "May the world be filled with light with you, Navruz!" Navruz festival, organized under the noble idea, continues today in the province-wide festival in the "Avesto&q
"Blessed Navrozi!" a meeting was organized in the student residence.
S. Rozimboyev, associate professor of Uzbek linguistics department of the faculty of Uzbek philology of UrSU, and teachers of the department F. Masharipova, Z. Madrimovalar, professors and teachers of