UrDU Oʻzbek filologiyasi fakulteti Oʻzbek tilshunosligi kafedrasi oʻqituvchisi Zamira Madrimova rahbarligida "Davlat tilida ish yuritish" toʻgaragining navbatdagi mashgʻuloti boʻlib oʻtdi. M
Bugun, 27-fevral kuni Urganch davlat universitetida Yevropa Ittifoqining ERASMUS-EDU-2022-CBHE dasturi doirasidagi “ECAMPUZ European World Talent Camp for Uzbekistan Scientists in Food Science and Technology” (https://t.me/URDU_PRESSA/33237) loyihasining CAMP-2 seminari bo’lib o’tdi.
Unda CAMP-1 ishtirokchilari, Urganch davlat universiteti rahbariyati, Kimyoviy texnologiyalar fakulteti professor-o‘qituvchilari, doktorant, magistr va talabalari, viloyatda joylashgan oziq-ovqa
Urganch Davlat Universiteti Meva-sabzavotchilik kafedrasi o`qituvchisi Bobojonov Otabekning Kishmishbop uzum navlaridan qand miqdorini xomtok me`yoriga bog`liqligini talabalarga Maktub metodi yordamida o`rganish mavzusidagi ilmiy-uslubiy seminari.
Kun tartibidagi masala yuzasidan kafedra mudiri S.Sadullaev so‘zga chiqib, kafedra o`qituvchisi  O.Bobojonovga Kishmishbop uzum navlaridan qand miqdorini xomtok me`yoriga bog`liqligini tala
Registratsion ofis: Urganch davlat universiteti tajribasi
Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov Urganch davlat universitetining 5-oʻquv binosida ham boʻldi. Binoda universitet talabalariga yanada qulaylik yaratish maqsadida yangi j
Vazir Urganch davlat universiteti talabalar turar joyida boʻldi
Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov Urganch davlat universitetining 5-son talabalar turar joyida boʻldi. Vazir yotoqxonada talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan t

Сегодня, 27 февраля, в Ургенчском государственном университете прошел CAMP проекта «ECAMPUZ European World Talent Camp для узбекских ученых в области пищевых наук и технологий» (https://t.me/URDU_PRESSA/33237) в рамках ЕС Программа ERASMUS-EDU-2022-CBHE - проведено 2 семинара.
В нем приняли участие участники CAMP-1, руководство Ургенчского государственного университета, профессора и преподаватели химико-технологического факультета, докторанты, магистранты и студенты, предст
Научно-методический семинар Бободжонова Отабека, преподавателя кафедры плодоовощной деятельности Ургенчского государственного университета, на тему изучения зависимости сахаристости сортов винограда Кишмишбоп от стандарта сырья буквенным методом.
Заведующий кафедрой Садуллаев С. рассказал о стоящем на повестке дня вопросе и предоставил слово преподавателю кафедры Бободжонову О. для начала лекции на тему изучения зависимости сахаристости сортов
Регистрационный офис: Опыт Ургенчского государственного университета
Министр высшего образования, науки и инноваций Кунгиротбой Шарипов также посетил 5-й корпус Ургенчского государственного университета. Для того, чтобы студентам университета было более комфо
Министр высшего образования, науки и инноваций Кунгиротбой Шарипов посетил студенческое общежитие №5 Ургенчского государственного университета. Министр ознакомился с условиями, созданными
Министр посетил технический факультет Ургенчского государственного университета
27 февраля 2024 года министр высшего образования, науки и инноваций Кунгиротбой Шарипов ознакомился с условиями, созданными на техническом факультете Ургенчского государственного университета в рамках