Urganch davlat universitetida "Shashlik day" tanlovi o‘tkazildi
Oliygohimiz talabalari o‘rtasida o‘tkazilgan ushbu tanlovda o‘zbek tansiq taomlari qatoriga kiritilgan bir-biridan mazali kaboblar o‘ziga xos uslublarda tayyorlandi.  &
Kafedramiz professori “Ezgu tilak” ko’rsatuvi mehmoni
Urganch davlat universiteti professori, filologiya fanlari doktori Abdulla O’rozboyev “S-Ikbol” telekanalining “Ezgu tilak” ko’rsatuvida mehmon bo’ldi. Suh
Kimyoviy texnogiyalar fakultetida talaba-yoshlar ishtirokida "2-fevral — Butunjahon suvli-botqoqli yerlar kuni" munosabati bilan davra suhbati o'tkazildi.
Unda Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o'zgarishi vazirligi Muhofaza etiladigan tabiiy hududlar departamenti "Xorazm milliy tabiat bog'i"ning xodimlari tomonidan kun
Ilmiy seminar Sattarova Fazilatni "Xorazm viloyatidagi ko`llarni baholash" mavzusida
Sattarova Fazilatni "Xorazm viloyatidagi ko`llarni baholash" mavzusida ilmiy seminar bo`lib o`tdi..
02.02.2024da "Diniy-mifologik realiyalarning tarjimada qayta yaratilishi"  mavzusida o'qituvchi Otajonova Lola ilmiy nazariy seminar bo'lib o‘tdi.

2-й этап «Студенческой Лиги» продолжается!
Сегодня, 3 февраля, в Ургенчском государственном университете продолжились соревнования по баскетболу 2-го этапа спортивных соревнований «Студенческая лига» между студентками высших учебны
В этом конкурсе, который проводился среди студентов нашего университета, в уникальных стилях были приготовлены вкуснейшие кебабы, входящие в список традиционных узбекских блюд.  Студенты всех
Гостем программы «Эзгу тилак» телеканала «С-Икбол» стал профессор Ургенчского государственного университета, доктор филологических наук Абдулла Орозбоев. В ходе беседы они г
На химико-технологическом факультете состоялся круглый стол с участием студентов и молодежи, посвященный «2 февраля – Всемирному дню водно-болотных угодий».
Сотрудники Департамента охраняемых природных территорий Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата «Хорезмский национальный природный парк» провели пропагандистские